Motorlu Araçlar

Yeni Kasa Land Rover Discovery

Yeniden düzenlenen ön tampon, yeni ızgara şekli ve farklı LED daylight ile satışa surunulan 2014 model Discovery‘nin alaşım jantlarında da değişiklikler bulunuyor. Yeni kasa Land Rover Discovery‘de en büyük değişikliklerden biri de, kaputun önünde bulunan geleneksel “Land Rover” arması yerini görüldüğü gibi”Discovery” harflerine bırakmış.

Yeni Kasa Land Rover Discovery Teknik Özellikler

Yakıt Tüketimi

Böyle bir araç için ilk düşünülen şey yakıt tüketimi olur genelde, o yüzden Land Rover Discovery’nin teknik özelliklerinden bahsederken yakıt tüketimiyle başlamak istedik. Bu aracın yakıt tüketimi 100 Km.’de sadece 8 Litre!

Land Rover’ın motoru 3.0-litre SDV6 motor 256 HP güç ve 2,000 d/dk’dan itibaren 600 Nm tork üretmeye devam ediyor. Teknik özellikleri değişmese de CO2 emisyonu 230 g/km’den 213 g/km’ye düşen SUV, yüz kilometrede ortalama 8 litre yakıta gereksinim duyuyor.

“Yağ yakıcı” ile birleştirilen ZF üretimi sekiz-ileri vitesli otomatik şanzıman sistemi 2,570 kilogramlık arazi aracını 8.8 saniyede 0’dan 96 km/s’ye taşıyor ve azami sürat olarak saatte 180 km hıza ulaştırabiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı