Yeni Bir Aşka Başlarken Neler Yapmak Gerekiyor?

0
9
yeni bir ilişkiye başlarken neler yapmak gerekiyor

yeni bir ilişkiye başlarken neler yapmak gerekiyorYeni bir ilişkiye başlarken kafanızda bazı şeyleri bitirmeniz gerekir. Bu çok uzun zaman da alabilir tabii. Aşk bildiğiniz gibi insanın gözünü kör eder. Gerçekleri görmenize engel olur. Gözlerinizi açtığınızda öyle bir uçurumda bulursunuz ki kendinizi ne yapacağınızı
bilemezsiniz. Günümüzde artık aşklar da yalan dolan oldu. Sıkıntılı dönemleri unutmak için aşk yaşayanlar var ve bu karşı tarafı ne kadar yıpratıyor bunu siz düşünün.

Aşka kaybeden taraf olmak istemiyorsanız asla iki gözünüzü birden yummayın. Sonradan pişman olmamak için bunları da yapmayı ihmal etmeyin;

Geçmişi unutun
Geçmişte aldığınız yaraları aşkınızın malzemesi yaptığınız anda kaybedersiniz. Elbette yeni bir aşk geçmiş yaraları iyileştirebilir. Ama onu gerçekten bir merhem olarak kullanıp, “İyi ki sen varsın, yoksa bugün ben yoktum” gibi itiraflar, aşkı yavaş yavaş törpülemeye başlar.
Bağımlı kadınlar kendilerinde olmayan özgüveni, başkalarına bağlanarak elde etmeye çalışıyorlar. Kendisine değer vermeyen birine bağlılık duyan kadınların sayısı hiç de az değil.
Aşkta kaybetmenize neden olan bir diğer hata da ısrar ve yapışkanlık… Aşk bunlardan hiç hoşlanmaz. Elinizde olana yapışır ve her ne olursa olsun ilişkiyi sürdürmeye çalışırsanız, baştan kaybedersiniz. Bir rüyaya mı âşıksınız, yoksa gerçek olan bir şeye mi? Karar verin.
Dürüst olun
Aşk, kontrol etmeyi kaldırmaz. Onu inceleyip, kusur arama işleminden vazgeçin. Önce dürüstçe şuna karar verin:
Bu insanın davranışlarını değiştirmesini kendiniz için mi istiyorsunuz, onun için mi?
“Aşık olduğum kişi şöyle olmalı” formülleriyle kusur düzeltme memuru gibi hareket ederseniz, o aşkın vay haline!

CEVAP VER