Yağlı Ciltler İçin Hızlı Bir Çözüm Var mı?

0
8

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt yağını kontrol altına almak.

Cilt yağlanması nasıl yavaşlatılır?

Cildi yağlanmayan bu sorunla karşı karşıya kalmayan çok az erkek vardır. Yağdan dolayı parlayan bir burun, çene yada alın pek hoş gözükmeyebilir. Aslında hoş kötü gözükmesinden ziyade rahatsızlık vericidir.

İşte size sorunu hızla çözmeniz için bazı hızlı ürünler.

Bazen yağlı deri bölgeleri, yalnızca günün geçmek bilmediği zamanlarda fark edilir hale gelmektedir; ancak sık sık da işten sonra bir yerlere çıkmadan hemen önce en kötü hale gelir. İhtiyacınız olan tek şey hızlı bir ilaç; neyse ki piyasada bunun için birkaç ürün bulunmaktadır.

Parlamaya engel ürünler (matlaştırıcı olarak da adlandırılmaktadır), sürüldüğü yerde genellikle yağı emen özel parçacıkların ve gözenekleri sıkılaştırarak geçici olarak boyutunu azaltan içeriklerin yardımıyla parlamayı gidermektedir. Kullanması çok kolaydır (tıpkı nemlendirici kullanırken yaptığınız gibi yalnızca sorunlu bölgelere sürün), sık sık uygulamanız gerekse de etkisi anında görülür.

Erkek kozmetik ürünlerini kullanmaktan rahatsız olmuyorsanız, işinize yarayacak birkaç tane iyi matlaştırıcı yüz pudraları da bulunmaktadır (Evet, yalnızca erkekler için olanlar). Parlamaya karşı bir diğer silah da yağ emen bantlardır (cildinizin yağını alabileceğiniz ince kâğıtlar). Bunlar erkekler için çok uygundur; çünkü arka cebinize koyabilir ve sadece şöyle bir sürerek yağın silinip gittiğini görmek çok hoşunuza gidecek. Gerekirse tuvalet kağıdı da kullanabilirsiniz; ancak pek de şık bir seçim değil.

CEVAP VER