Yabancı Dizi Önerileri: Bilim Kurgu

6
11
Yabancı Dizi Tavsiyeleri

İzlediğiniz yabancı dizinin türü ne olursa olsun, o tarz bir dizi arayışı içinde olduğunuzu biliyoruz. Eğer bilim kurgu yabancı dizilerden başladıysanız mutlaka bilim kurgu üzerinden devam etmek isteyeceksinizdir. İşte biz de erkekgozuyle.com editörleri olarak sizlere yabancı dizilerden bilim kurgu türündeki en önemli dizilerden oluşan bir liste hazırladık.

1. Revolution

Revolution TV Series

Elektriklerin olmadığı bir dünya düşünün!

Bir anda tüm dünyada elektriklerin olmadığını ve hiç bir elektrikli aletin çalışmadığını düşünün… Ne kadar korkunç değil mi? Revolution bu konuyu ele alıyor. Eğer dünyada tüm elektrikli, pilli, akülü ne varsa.. Bütün aletlerin (arabaların, ucakların dahil) çalışmadığı bir dünyada geçiyor konu.

Kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasında yer alan bir başyapıt! Şuanda henüz yeni olmasına rağmen bir çok bilim kurgu yabancı dizi sever için vazgeçilmez bir hal alan Revolution’ı izlemenizi tavsiye ederiz.

[related-posts posttype=post]

2. Fringe

yabancı dizi önerileri bilim kurgu diziler fringeGelmiş geçmiş en iyi yabancı bilim kurgu dizileri arasında yer alan dizide, geçmiş ve gelecek kavramını yitirmeniz an meselesi!

Deli fakat bir o kadar da zeki bir doktor, araştırmacı, meraklı bir polis ve doktorun oğlu dahi bir adamın neler yapabileceğine inanamayacaksınız!

J.J Abrahams’ın da görev aldığı bu dizinin bir sonraki bölümünü iple çekeceksiniz.

 

[related-posts posttype=gallery]

3. Doctor Who

bilim kurgu yabancı dizi önerisi doctor whoBBC yapımı olan ingiliz dizidir. Dizi, Gallifrey gezegeninden olan ve “Doktor” olarak bilinen bir zaman lordunun (time lord) maceralarını konu almaktadır. Doktor, belirli dönemlerde hücre yenilenmesi dediği bir yöntemle kendini baştan aşağı yenileyerek, başka bir görünüş ve hatta kişilikle yaşamına devam etmektedir. TARDIS adındaki bir uzay/zaman gemisi ile yolculuk yapan Doktor, yardımcıları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, problemleri çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur.

Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en uzun süren bilim kurgu dizisi seçilen Doctor Who, kesinlikle izlemeniz gereken diziler arasında yer alıyor. Dizi o kadar ünlü ki, geçtiğimiz günlerde Doctor Who 8. sezonu bitirdi ve Google bile anasayfasında Doctor Who ile ilgili bir animasyon / oyun yayınladı.

4. American Horror Story

yabancı dizi önerileri american horror storyRyan Murphy ile Brad Falchuk tarafından yaratılan Amerikan korku-drama televizyon dizisidir. Antoloji serisi olarak tanımlanan American Horror Story‘in her sezonu, farklı bir dizi karakter, mekâna ve “başı, ortası ve sonu” olan bir öyküye sahip olan bağımsız bir mini dizi olarak tasarlandı. İlk sezon, günümüzde geçmektedir ve restore edilmiş bir konağa taşınan ve evde, evin eski sakinlerinin hayaletlerinin olduğundan bihaber olan Harmon ailesinin öyküsünü ele almaktadır. American Horror Story: Asylum adıyla yayınlanan ikinci sezon, 1964 yılında geçmektedir ve bu sezonda, doktorlar, hastalar ile cezai ehliyeti olmayanlar için bir tesis tutan rahibelerin öyküleri ele alınmaktadır.

5. Arrow

ARROWŞiddetli bir gemi kazasından sonra, milyarder playboy Oliver Queen kaybolmuştur ve Pasifik’te ücra bir adada yaşadığı keşfedilinceye kadar, beş yıl boyunca ölü olduğu sanılmıştır. Evi Starling City’ye döndüğünde onu, üzerine titreyen annesi Moira, çok-sevgili kız kardeşi Thea ve en iyi arkadaşı Tommy karşılar, fakat onlar Oliver’ın adada çektiği sıkıntıların onu değiştirdiğini hissederler.

Oliver olduğu bu yeni adamla ilgili gerçeği gizlerken, umutsuzca gençken yaptığı eylemleri telafi etmeye çalışmaktadır. En başta, eski kız arkadaşı Laurel Lance ile uzlaşmak istemektedir. Oliver, kendisine yakın olanlarla tekrar bağlantıya geçerken, ailesinin yanlışlarını düzeltmek, toplumdaki sorunlarla mücadele etmek ve Starling City’yi eski ihtişamlı günlerine geri döndürmek için- yasalardan üstün yasadışı bir koruma görevlisi olan- Arrow kişiliğini oluşturur. Oliver, gündüzleri eskiden olduğu gibi varlıklı, umursamaz, pervasız, çapkın rolünü oynayarak – sadık şoför / bodyguardı, John Diggle’ın desteğiyle- gizli kimliğini saklarken, geceleri karanlıktan faydalanarak gizli kimliğine dönüşür. Ancak Laurel’in babası Dedektif Quentin Lance, onun şehrinde faaliyette bulunan bu yasadışı koruma görevlisini tutuklamaya kararlıdır. Bu arada Oliver’ın annesi Moira, ölümcül gemi kazasıyla ilgili belli ettiğinden çok daha fazlasını bilmektedir- ve Oliver’ın hayal edebileceğinden çok daha acımasızdır.

6. Heroes

yabancı dizi tavsiyleri bilim kurgu heroesDizi “sıradan insanlar” gibi olduğunu düşünürken, bir gün inanılmaz yeteneklerle uyanan insanların hikayesini anlatıyor. Japon bir bilgisayar yazılımcısı, zamanı ve mekanı yönlendirebildiğini keşfeder. New York’lu bir ressam, geleceği resmedebilmektedir. Liseli bir ponpon kız, hiçbir şekilde yara almadığını, bir anne, güçlü bir ikinci kişiliğe sahip olduğunu, bir polis memuru, başka insanların düşüncelerini okuyabildiğini keşfeder,başkan adayı bir kişi uçma yeteneğini keşfeder ve daha bir sürü süper güçlü olan insanlar.

Tüm bu insanların “insanlığı kurtarmak” adına yapmaları gereken görevleri vardır. Bu zor bir görevdir.

 

7. Continuum

bilim kurgu yabancı dizi tavsiyeleri continuumŞehir Koruma Komutanlığı’nın (CPS) görevlilerinden (zamane polisi) Kiera Cameron, bir grup teröristin kaçma eylemlerini engellemeye çalışırken, kendini onlarla birlikte 2012 yılında bulur. Görevine sadık polis Kiera, bu azılı suçluların kendi geçmişi olan bu yıllarda, ortalığı kasıp kavurması ve geleceği de etkilemelerini önlemek için her birini yakalamayı kendine borç bilmektedir. Bir yandan günümüzün teknolojisine ve yaşam şekline uyum sağlamaya, bir yandan gelecekten geldiğini ve varolmayan teknolojiler kullanabildiğini saklamaya çalışırken, kendi zamanının meşhur mucidi Alec Sadler’ın (Erik Knudsen) gençliği ile de ortak çalışmaya başlar.

8. Almost Human

yabancı dizi bilim kurgu almost humanYıl olmuş 2048… John Kennex, polis departmanına yapılan bir saldırı nedeniyle 17 ay komada kalmış, kız arkadaşı tarafından terk edilmiş ve bu sırada kaybettiği ayağı yerine mekanik bir ayak takılmış bir polis. Sonunda görevine döner ve kurallar gereği bir robotla partner olur, ki robotlardan da hiç hoşlanmayan biri. İlk robot ortağı ona geçmişle ilgili suçlayıcı şeyler söyleyince ondan kurtulur ve bunun üzerine, artık üretilmeyen bir modele tabi Dorian ile partner olmasına karar verilir. Dorian zaman zaman duygusal tepkiler de verebilen bir androidtir.

9. Under The Dome

yabancı bilim kurgu diziler under the domeUnder the Dome CBS tarafından yayınlanan bir Amerikan bilim-kurgu ve korku televizyon dizisidir. Stephen King’in 2009 yılında yayınlanan Under the Dome kitabının dizi uyarlamasıdır.

Konusu, Maine’deki Chester’s Mill Kasabası’nın, gizemli bir güç tarafından dünyanın geri kalanıyla tüm bağlantısının kesilmesi sonucu kasabalıların yaşadıklarını ve birbirleriyle karşı karşıya gelmeleri anlatılmaktadır.

 

 

10. Agent of S.H.I.E.L.D

yabancı bilim kurgu dizisi öneri agent shieldThe Avengers’taki rolünden sonra, Ajan Phil Coulson (Clark Gregg) dünya çapında hukuki yaptırım örgütü S.H.I.E.L.D.’e geri dönüyor. Henüz sınıflandırılmamış olayları çözmek için eğitimli ajanlardan oluşan küçük bir ekip kuruyor. Ekipte dövüş ve casusluk konusunda uzman olan Ajan Grant Ward (Brett Dalton), pilot ve dövüş sanatları ustası Ajan Melinda May (Ming-Na Wen) ve zeki ama çok da sosyal olmayan bilim adamları Ajan Leo Fitz (Iain De Caestecker) ile Ajan Jemma Simmons (Elizabeth Henstridge) yer alıyor. Bunların yanı sıra, ekibe bilgisayar hacker’ı bir sivil olan Skye (Chloe Bennet) de katılıyor.

İnsan ruhunun umudunu ve merakını gösteren bu destansı maceraya hazırlanın. Bu Süper kahramanların, uzaylıların ve olağan dışı şeylerin dünyası. Dizi insanların durumunu süper güçleri olmayan S.H.I.E.L.D ajanlarının gözünden anlatıyor ve birlikten kuvvet doğacağını, böylece dünyada bir farklılık yaratabileceğimizi ileri sürüyor.

6 YORUMLAR

  1. FRİNGE DİZİSİNİN ÜSTÜNE BİLİM KURGU DA BAŞKA DİZİ TANIMAM.MUHTEŞEMDİ.ÇITAYI YÜKSELTTİ ŞİMDİ DİZİ BEĞENEMİYORUM. ALMOST HUMANDA GÜZEL TAVSİYE EDERİM

CEVAP VER