Windows Prime Booster Virüsü Nasıl Temizlenir

0
15
Windows Prime Booster Virüsü
Windows Prime Booster Virüsü Nasıl Temizlenir

Bilgisayara yüklendikten sonra Windows her açıldığında başlayan ve sahte virüs taramaları, virüs alarmları yapan bu virüsü temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Windows Prime Booster Virüsü
Windows Prime Booster Virüsü Nasıl Temizlenir

Windows Prime Booster Virüsü Temizleme

1. Adım

Öncelikle bu bağlantıdan RemVimes.reg isimli kayıt defteri dosyasını indiriyoruz ve CD ya da USB bellek gibi güvenli bir medyaya kaydediyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

2. Adım

Tüm güvenlik işlemlerinde yaptığımız ve yapacağımız gibi bilgisayarımızı Güvenli modda başlatıyoruz. Bunun için bilgisayarın güç düğmesine tıkladıktan F8 tuşuna basıyoruz ve önümüze gelen siyah ekranda Komut İstemiyle Güvenli Mod seçeneğini seçiyoruz. Windows 8′de bu işlemi yapmak için buraya, Windows 8.1′de yapmak için ise buraya tıklayabilirsiniz. Komut istemi penceresi açılında explorer.exe yazıp Enter tuşuna basıyoruz ve Windows’u açıyoruz.

3. Adım

Windows Prime Booster virüsünü, Malwarebytes Anti-Malware programı ile bu noktadan sonra kolayca temizlenebilir. Bu adrese tıklayarak programı indiriyoruz ve kuruyoruz.

4. Adım

Yazılımı çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Windows Prime Booster virüsü bu şekilde temizlenmiş oluyor.

 

Windowsum.Com

Kaynak: Windowsum.Com

CEVAP VER