Teknoloji

Windows 8: Geri Dönüşüm Kutusu’nu Kaldırmak

Bu küçük Windows aracı çoğu zaman kullanılmasa da, bazı kazara silinen dosyaları kurtarmada işe yarayabiliyor. Fakat kimi kullanıcılar, Geri Dönüşüm Kutusu’nu bilgisayarlarından temizlemek ve işlevini sonlandırmak isteyebilirler. Bu işlemi Windows 8/8.1 işletim sisteminde gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusu’nu Kaldırmak

Öncelikle Geri Dönüşüm Kutusu’nu devredışı bırakmak için neler yapmamız gerektiğine bakalım. Bu işlem oldukça kolay. Bunun için masaüstündeki Geri Dönüşüm Kutusu ikonuna sağ tıklıyoruz ve Özellikler seçeneğine tıklıyoruz. Seçili konum ayarları’ndan, Dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu’na taşıma. Dosyalar silindiğinde hemen kaldır. seçeneğini seçiyoruz ve Uygula diyerek işlemi tamamlıyoruz.

Geri Dönüşüm Kutusu Özellikleri

Masaüstünden Geri Dönüşüm Kutusu simgesini kaldırmak için Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Kişiselleştirme yolunu takip edelim ve sol sütundan Masaüstü simgelerini değiştirin seçeneğine tıklayalım. Gelen pencerede Geri Dönüşüm Kutusu’nun yanındaki ok işaretini kaldırıp kaydederek işlemi tamamlayalım.

geri dönüşüm kutusu'nu kaldırmak

Windowsum.Com

Kaynak: Windowsum.Com

Bunlara da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu