WebsSearches.com Virüsü Nasıl Temizlenir

0
21
WebsSearches.com Virüsü Nasıl Temizlenir

Sisteme girdikten sonra tarayıcı anasayfanızı https://istart.webssearches.com/?type=sc&ts=&from=<affiliate_id>&uid=<disk_id> şeklinde değiştiriyor ve yeniden değiştirmenizi engelliyor. WebsSearches.com virüsünü temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

WebsSearches.com

WebsSearches.com

1. Adım

Tüm güvenlik işlemlerinde yaptığımız ve yapacağımız gibi bilgisayarımızı Güvenli modda başlatıyoruz. Bunun için bilgisayarın güç düğmesine tıkladıktan F8 tuşuna basıyoruz ve önümüze gelen siyah ekranda Ağ Destekli Güvenli Mod seçeneğini seçiyoruz. Windows 8′de bu işlemi yapmak için buraya, Windows 8.1′de yapmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2. Adım

Bu bağlantıdan, virüsü geçici bir şekilde durduracak olan RKill yazılımını indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyayı açtıktan sonra, virüs, RKill hakkında virüs uyarısı yapabilir, dosyayı kapatabilir ya da indirmeye izin vermeyebilir. Bu durumda farklı bir bilgisayardan indirdiğiniz dosyayı bir sürücüyle kendi bilgisayarınız aktarın. RKill’i edindikten sonra WebsSearches.com durdurulana kadar dosyayı ısrarla açmaya deneyin.

3. Adım

WebsSearches.com virüsünü, bu adresten indireceğiniz Emisoft Anti-malware programıyla kaldıracağız. Programı yükledikten sonra tüm güncellemelerini yapıp bilgisayarı taratıyoruz ve bulunan tüm tehditleri kaldırıyoruz.

4. Adım

Ardından Shortcut Cleaner ile kısayolları temizliyoruz.

4. Adım

Son olarak tarayıcıların anasayfalarını istediğimiz gibi değiştiriyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

 

Windowsum.Com

Kaynak: Windowsum.Com

CEVAP VER