Volkswagen Amarok Türkiye’ye Geliyor !

1
14

İlk bakışta gücünü dış görünüşünden belli eden Amarok, 2.0 lt çift turbolu ve 163 HP’lik motor, 6 ileri manuel şanzımana sahip. Ayrıca Amarok 6 yıl paslanmazlık, 2 yıl sınırsız kilometre mekanik garantiye sahip. Bu kadar güçlü bir aracın fiyatı ise sadece 50 bin 950 TL’den başlıyor.

Volkswagen Amarok resimleri için tıklayın.

 

Volkswagen Amarok Türkiye’de. Yenilikçi teknoloji, yüksek güvenlik standartları ve yakıt verimliliğini, konfor ve ergonomideki en iyi değerlerle birleştiren Avrupalı üreticinin ürettiği bu sınıftaki ilk araç olan Volkswagen Amarok showroomlarda yerini aldı. 163 PS 2.0 BiTDI motora sahip, Trendline ve Highline olmak üzere iki farklı donanım seçeneği ile Türkiye pazarına sunulan Amarok, 50 bin 950 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla alınabiliyor.

Sunduğu üstün performans, güvenlik ve konfor özellikleriyle sınıfında standartların belirleyicisi olan Amarok, sadece en gelişmiş ve sağlam mühendislik özelliklerini değil, aynı zamanda verimli motorları ve güncel Volkswagen tasarımının izlerini de taşıyor. Motorda gelecek neslin en gelişmiş teknolojisine sahip, güçlü ve verimli Common Rail Turbo dizel enjeksiyon (TDI) sisteminin kullanıldığı Amarok’un yakıt tüketimi ve egzoz atıkları, pick up kategorisindeki yeni en iyi değerleri oluşturuyor.

Müşterilerimizin beklediğine değecek

Volkswagen Amarok’un bir çok özelliği ile sınıfındaki standartları yeniden belirleyeceğini söyleyen Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Kerem Güven, “Amarok, kullanım maliyetinden güvenlik özelliklerine, offroad sürüş teknolojilerinden yükleme alanı ve konfor özelliklerine kadar bir çok alanda rakiplerinden öne çıkıyor. İlk kez yer aldığımız bu segmentte Amarok, müşterilerimizin beklentilerine en iyi yanıtı verecek.” dedi.

Volkswagen Amarok’da kullanılan 2,0 BiTDI motorun daha önce Transporter ve Caravelle’de de yer alan ve son derece beğeniyle karşılanan çift turbo şarjlı motor olduğunu söyleyen Kerem Güven, “Son derece dayanıklı, yakıtı verimli kullanan, yüksek teknolojili bu turbo dizel, 120 kW / 163 PS güç üretiyor. Common Rail enjeksiyonlu çift turboya sahip ve 1500 d/d’den itibaren 400 Nm tork sağlıyor. Çift Kademeli Turbo Motor, Euro-5 emisyon standardı zorunluluklarını yerine getirdiği gibi, 100 kilometrede sadece 7.8 litre (4×4 Amarok) yakıt tüketimiyle de sınıfının en tasarruflu modeli.” dedi.

Modern Çizgileri ile Göz Kamaştırıyor

Sportif ve göz alıcı çizgileri ile dikkat çeken Volkswagen Amarok’un, Trendline donanım seçeneğinde dahi gövde rengi dolgulu geri dönüşümlü tamponlar, elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar, yükseklik ayarlı halojen farlar ve alaşımlı jantlar gibi üst düzey ekipmanlar standart olarak sunuluyor.

Highline donanımı ise bu özelliklere ek olarak sunulan krom çıtalı gövde rengi ön tampon, krom kaplamalı basamaklı arka tampon, gövde rengi kapı kolları, kısmi krom kaplamalı yan aynalar, krom çerçeveli ön sis farları, krom kaplı ön panjur ve karartılmış arka camlar ile etkileyici bir görünüme sahip.

Düşük yakıt tüketimi ve üstün performans bir arada

Volkswagen Amarok, çift turbo özellikli 163 PS 2.0 BiTDI motoru sayesinde her yol şartında yüksek performans sağlıyor. 163 PS güç üreten motor, çift turbo özelliği sayesinde en dik rampalarda bile yüksek performans ve çekiş sağlıyor.

Volkswagen Amarok 5. viteste maksimum hıza ulaşırken, 6. viteste yakıt tüketimini düşürüyor. Bu sayede sınıfının en düşük yakıt tüketimine sahip olan Volkswagen Amarok’un 4×4 seçeneği 100 kilometrede sadece 7,8 litre yakıt harcıyor.

Yeni teknolojiler geliştirirken performans unsurunun yanı sıra doğaya da azami önem veren Volkswagen’in Amarok’ta kullandığı 2.0 BiTDI motor da düşük CO2 emisyon değeri ile son derece çevreci.

Özel Klavuz Sistemi‘ en zor şartlarda bile maksimum konfor sağlıyor

Sınıfında sadece Volkswagen Amarok’ta sunulan ’Özel Kılavuz Sistemi‘, arazi şartlarında devreye giriyor ve vites kolundaki titreşimi minimuma indirerek büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.

Ayrıca Amarok’ta sunulan bir diğer özellik de yanlış vites geçişlerinin önüne geçen kilitleme çubuğu sistemi. Bu özellik sayesinde zor yol şartlarında sürücünün hata yapmasının önüne geçiliyor ve şanzıman korunuyor.

Sınıfının en yüksek güvenlik standartları

Volkswagen Amarok sayısız özelliği ile en zorlu yol koşullarında bile maksimum güvenlik sağlıyor. Standart olarak sunulan off-road ABS, otomatik yokuş çıkış – iniş asistanı ve ESP gibi özellikler Volkswagen Amarok’u sınıfında tek kılıyor.

Çetin arazi şartlarında bile bana mısın demiyor

Volkswagen Amarok’ta güç aktarımı bakımından iki farklı kavram sunuluyor; isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş ve arkadan itiş. Dört çeker modellerde, araç hareket halindeyken, tek bir düğmeye basarak kolayca 4 çeker sistemi devreye alınıp, çıkartılabiliyor.

Bir düğmeye basarak devreye sokulan diğer bir standart özellik de Off-Road ABS (arazi için ABS) özelliği. Bu sistem, arazide ve çakıllı yollarda aracı, zemine gömerek takoz etkisi yaratıyor ve fren mesafelerini önemli oranda azaltıyor. Bu özellik sayesinde Amarok, 45 derecelik yokuşlarda, tam dolu olsa bile rahatlıkla duruyor.

Yokuş yukarı çıkış ve iniş asistanı da Volkswagen Amarok’un tüm versiyonlarında standart olarak sunuluyor. Bu sistem sayesinde hiç bir pedala basmadan 45 derece eğimli araziye bile tırmanıp aynı şekilde inilebiliyor. Bu sistem, sürücünün ayağını frenden çekmesine rağmen aracı kaydırmıyor ve kalkış için yeterli güç oluşana kadar freni bırakmıyor. Hem rampa iniş ve çıkışları kolaylaştırıyor hem de aracın kayarak devrilme riskini azaltıyor.

Eğim açısı
Volkswagen Amarok 49.7º’lik eğim açısıyla mükemmel denge sağlıyor.

Rampa açısı
Amarok, tekerleklerinin arasındaki 23º’lik rampa açısıyla tüm engelleri, büyük küçük demeden aşıyor.

Yaklaşma-uzaklaşma açısı, suda sürüş yüksekliği: 28º’lik yaklaşma ve 17.6º’lik uzaklaşma açılarıyla en eğimli arazilerde bile rahatlıkla hareket ediyor. 500 mm yüksekliği ile suya gözü kapalı giriyor.

Geniş ve konforlu iç bölüm ve sınıfındaki en geniş yük alanı

Volkswagen Amarok’un yük alanı da kendi sınıfının en genişi. Sadece 525 milimetre yüksekliğindeki tabanıyla, 2.52 metrekare yük alanına sahip. Ayrıca tekerlek çıkıntıları arasındaki 1,222 milimetre genişlik de sınıfının en iyisi. Orta boy bir pick up’ta ilk kez Euro paletleri yanlamasına yüklemenin mümkün olduğu Amarok, böylece yükleme alanından daha çok faydalanılmasını da sağlıyor.

Sınıfının en genişi olan büyük ve ergonomik tasarımlı iç bölüm diğer Volkswagen modellerinde olduğu gibi oldukça kullanışlı. Amarok’un tüm üstün özelliklerini tamamlayan standart konfor elemanları arasında yol bilgisayarı, klima, hız sabitleyici, CD ve MP3 çalarlı radyo, yan aynaya entegre anten, elektrik kumandalı ve sıkışmayı önleyen akıllı ön camlar, çok fonksiyonlu uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, yüksekliği ayarlanabilir sürücü ve yolcu koltuğu, çok sayıda eşya gözü, rezistanlı arka cam gibi pek çok ekipman buluyor.

VOLKSWAGEN AMAROK’UN ÜSTÜNLÜKLERİ

-DAYANIKLILIK
Mono blok gövde yapısı
En Uzun Bakım Süresi (15.000 km’lik bakım aralıkları)

-EKONOMİ
Sınıfının En Düşük Ekonomik Yakıt Tüketimi

-GÜVENLİK:
En Kapsamlı Standart Güvenlik Paketi
ESP (Viraj Dengeleme Sistemi)
ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi)
Off-road ABS
ASR (Anti Patinaj Sistemi)
EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi)
Otomatik yokuş çıkış ve iniş asistanı
Sürücü, yolcu ve yan hava yastığı

-KONFOR
Yol Bilgisayarı
Klima
MP3 – CD Çalarlı radyo
6 Hoparlör
Hız Sabitleyici
Çok sayıda ve kullanışlı eşya gözleri
Sınıfının en geniş davlumbazlar arası yükleme mesafesi (1.22 m)
En büyük yükleme alanı 2.52 m²
Vites kolundaki titreşimleri minimuma indiren “Özel Kılavuz Sistemi”
Yanlış vitese takmanın önüne geçen “Kilitleme Çubuğu Sistemi”

 

AMAROK DONANIM ÖZELLİKLERİ
MODEL Amarok 4×2 Amarok 4×2 Amarok 4×4 Amarok 4×4
VERSİYON Trendline Highline Trendline Highline
GÜVENLİK
ESP (Elektronik dengeleme programı) S S S S
ABS (Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi) S S S S
ASR (Anti patinaj sistemi) S S S S
EDL (Elektronik diferansiyel kilidi) S S S S
Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları S S S S
Ön ve arka viraj denge çubukları S S S S
Arka sis farları S S S S
3. stop lambası S S S S
Yan işaret lambası S S S S
Gündüz farları S S S S
Ön koltuklarda 3 noktalı emniyet kemeri S S S S
Ön ve arka koltuk başlıkları S S S S
Elektronik immobilizer S S S S
Arka sıra, dıs koltuklarda (Isofix) Çocuk koltuğu sabitleyiciler S S S S
Emniyet kemeri sürücü ikazi S S S S
Ani frenlemede otomatik yanan flaşörler S S S S
Seçilebilir 4X4 S S
Off-road ABS fren sistemi S S S S
Arka diferansiyel kilidi O O
KONFOR
Yol bilgisayarı S S S S
Klima S S
Klimatronik klima S S
Hiz sabitleyici S S S S
Otomatik yokuş çikis ve iniş asistanı S S S S
CD ve MP3 çalar Aux-in girişli radyo S S S S
6 Hoparlör S S S S
Yan aynaya entegre anten S S S S
Kapı açık uyarısı S S S S
Elektrik kumandalı ve sıkışmayı önleyen akıllı ön camlar S S S S
Çok fonksiyonlu uzaktan kumandalı merkezi kilit S S S S
Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon S S S S
Kısmi krom kaplamalı deri kaplı direksiyon S S
Deri kaplı vites topuzu ve el freni S S
Yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu S S S S
Yüksekliği ayarlanabilir yolcu koltuğu S S S S
Sürücü koltuğu altında çekmeceli bölme S S
Yolcu koltuğu altında çekmeceli bölme S S
Krom kaplı iç kapı kolları S S
Krom çerçeveli üfleçler S S
Kapaklı saklama gözlü orta konsol S S S S
Orta konsolda 2 adet bardaklık S S S S
Orta konsolda 1 adet 12V soket S S S S
Torpido üstünde ve bagajda 2 adet 12V soket S S
1,5 It sise için tüm kapılarda özel bölme S S S S
Rezistanslı arka cam S S S S
Sürücü ve yolcu güneşliklerinde makyaj aynaları S S S S
Arka yolcu bölümü tabanında 2 adet bardaklık S S S S
Yük bölümünde 4 adet yük kancası S S S S
DIŞ DONANIM
Gövde rengi, dolgulu, geri dönüşümlü tamponlar S S S S
Krom çıtalı gövde rengi ön tampon ve krom kaplamalı basamaklı arka tampon S S
Gövde rengi ön tampon ve siyah basamaklı arka tampon S S
Elektrik kumandalı, ısıtmalı yan aynalar S S S S
Gövde rengi kapı kolları ve kısmi krom kaplamalı yan aynalar S S
Yükseklik ayarlı halojen farlar S S S S
Krom çerçeveli ön sis farları S S
Krom kaplı ön panjur S S
Karartılmış arka camlar S S
Alaşımlı jantlar S (16″) S (18″) S (16″) S (18″)
150 kg taşıyabilen yük bölümü bagaj kapağı S S S S
S: Standart
O: Opsiyonel

 

AMAROK TEKNİK ÖZELLİKLER
Motor 2.0 BiTDI* 163 PS
Motor cinsi Dizel, 4 zamanh motor
Silindir sayısı 4
Motor hacmi 1968
Azami Güç 163 PS (120 kW) @ 4000 dev/dak DIN
Azami Tork 400 Nm @ 1500-2000 dev/dak DIN
Çap x strok 81 mm x 95,5 mm
Sıkıştırma oranı 16,5:1
Hava besleme Değişken geometreli turbo (VTG), intercooler
Enjeksiyon tipi Common Rail, Direkt Enjeksiyon
Debriyaj Tek kuru disk
Şanzıman Mekanik – Manuel
Vites oranları 1.4.812 2.2.537 3.1.496 4.1.000 5.0.757 6.0.635 R. 4.365 ; Son Vites Orani: 4.100
Manuel Evet
Azami hız 181-182
Direksiyon Hidrolik
Ön Şok emicili bağımsız süspansiyon, çift
Arka Yay süspansiyon
Frenler Ön aksta disk fren / arka aksta kampana frenler
Jantlar 6,5Jxl6 6,5Jxl6
Lastikler 245/70 R16 255/60 R18
Akü 95 (Ah) 450 A
Yakıt Deposu 80 litre
Yakıt Tüketimi
4×2 Şehir içi: 9,41/ 100km; Şehir dışı: 6,71/100km; Birleşik 7,61/100km
4×4 Şehir ici: 9,61/100km; Şehir dışı: 6,91/100km; Birleşik 7,81/100km
6 yıl paslanmazlık, 2 yıl sınırsız kilometre mekanik garantiye sahiptir.
Avrupa Birligi 715/2007/EC direktifine göre verilmiştir.

CEVAP VER