Teknoloji

Veridyen’den Hosting Alınır Mı?

Hosting, sunucu, alan adı gibi hizmetler sunan Veridyen nasıl bir firma?

2016 yılında İzmir’de kurulan Veridyen Bilişim Teknolojieri firmasının hizmetlerinden, hizmet alınabilirliğinden bahsedelim.

Veridyen Hakkında Bilgiler

2005 yılından bu yana kendilerine kattıkları tecrübeyle hosting, domain, alan adı, SSL gibi hizmetler veren Veridyen firması 2016 Şubatında İzmir’de kuruldu. Tamamı Türk sermayesine dayanan firmanın sunucuları da Türkiye’de. Daha önce netinternet veri merkezinde barınan sunucularını İzmir’de bulunan NetDirekt firmasına taşıdılar. 2005-2016 arası ne oldu peki? Firmanın kurucusu başka bir firmada çalışıyordu ve kendi şirketini Veridyen adıyla açtı. Kendileriyle bizzat çalıştığımız için çok iyi biliyoruz. :)

Taşınma macerasından da bahsedelim isterseniz. Sunucular taşınmadan önce her müşteriye e-posta ile bilgi verildi. Hangi gün hangi saatte taşınacağı önceden planlandı. Planlanan gün ve saatte sunucular jet hızıyla taşındı. Tabii ki sunucuların IP numaraları da bu taşıma sonucunda değişmiş oldu.

Veridyen Website Arayüzü

Website arayüzlerini birkaç kez değiştirdiler. Son değişiklikten sonra kullanıcının kolayca bilgi ve hizmetleri bulabilmesine odaklı bir arayüz yayına girmiş oldu. Şeffaf bir şekilde firma ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgileri bulabiliyorsunuz. Bu firmaya geçmek için nedenlerin en başında websitelerinde verdikleri bilgiler geliyor da denebilir.

veridyen-website
Veridyen Website

Müşteri Paneli

Müşteri panellerine giriş yaptığınızda fatura bilgileri ve duyuru kısmının bulunduğu alan görüntüleniyor. Sol tarafta bulunan menüde müşteri profili, hizmet yönetimi, finansal işlemler, destek işlemleri gibi menüler bulunuyor.

Destek demişken atılan destek biletlerinin (ticket) inanılmaz hızlı bir şekilde cevaplandığını söyleyelim.

Hizmet aldığınız sunucu ile ilgili herhangi bir çalışma olacaksa panelden size bilgi veriliyor. Ayrıca herhangi bir websiteniz saldırı altına girerse anında bilgilendiriyorsunuz. Kullandıkları güvenlik duvarı cihaz ve yazılımlarıyla websiteleriniz her zaman güvende kalıyor.

veridyen-musteri-paneli
Veridyen Müşteri Paneli

Yedekleme var mı?

Olmaz mı. Haftalık ve aylık yedekleme hizmeti ücretsiz.

Başka neler var?

Aslında saymakla bitiremeyeceğimiz avantajlı bir çok özellik var ve tüm bunlar çok uygun fiyatlarla müşterilere sunuluyor. Bildiğiniz gibi internet aleminde en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri Wordpress. Kaynak tüketimi oldukça fazla olan Wordpress’te sorun yaşanmıyor. Ayrıca Litespeed Cache modülü açık olduğu için Litespeed Cache eklentisini kullanabiliyorsunuz. Websiteniz inanılmaz hızlı açılıyor.

Let’s Encrypt SSL sertifikasını ömür boyu ücretsiz sağlıyorlar. Google’da SSL kullanan sitelerin sıralamada daha üst konumlar bulunduğunu da ekleyelim.

Softaculos ile 200’ün üstünde scripti tek tıkla kurabiliyorsunuz. Tüm hosting hizmetlerinde kurumsal SSD disk kullanılıyor. PHP’nin en yüksek sürümü destekleniyor. Tüm bunların yanında websitenizi ücretsiz bir şekilde taşıyorlar. %99.98 uptime oranı da firmanın verdiği garantilerden. Bir ekleme daha yapalım. Veridyen’de fiyatlandırmalar Türk Lirası ile yapılıyor.

veridyen-hizmet-avantajlar
Veridyen Hizmet ve Avantajları

Sonuç olarak…

  • 7 gün 24 saat jet hızlı destek
  • Ücretsiz Let’s Encrypt SSL sertifikası
  • Ücretsiz Yedekleme
  • Softaculos ile tek tıkla 200’den fazla kurulum
  • Kurumsal SSD diskler
  • Yüksek kaynak kullanımı avantajı
  • cPanel/WHM – PHP’nin en yüksek sürümleri
  • 15 senelik tecrübe
  • Türk Lirası ile fiyatlandırma

Türkiye lokasyonlu sunucu ve hosting hizmeti ve yukarıda saydığımız avantajları kullanmak için bir firma arıyorsanız Veridyen isteklerinizi çok rahat bir şekilde karşılayacaktır. Veridyen’den hosting alınır mı? Tabii ki alınır.

Bunlara da göz atın

Bir Yorum

  1. sanırım alastyrda çalışan ufuk bey kurdu bu veridyeni. R10 da çok muhabbeti geçti kullananlar memnun. ucuz hosting için başvurulacak firma. en ucuz paketi alıp denemek lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu