Veliaht’ın Yeni Sunucusu Kim Oldu?

0
10
gözde kansu veliaht
Veliaht programının yeni sunucusu belli oldu.

“Dün bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” diye konuşan Bakan Çelik, tepkisini bu şekilde dile getirmişti.

Bu sözlerin muhatabının cumartesi gecesi Atv’de yayınlanan Veliaht yarışmasın sunucusu Gözde Kansu olduğu anlaşıldı. Hüseyin Çelik’in büyük tepkisine neden olan sunucu Gözde Kansu’nun kaderi dün kanal ile yapım şirketi arasında yapılan görüşmelerden sonra netlik kazandı. Sunucunun işine son verildi. Konuyla ilgili Kansu sessizliğe bürünürken yapım şirketinin programa yeni bir sunucu aramaya başlamıştı. veliaht’ın yeni sunucusu

Yapım şirketinin açıklaması:

Cumartesi akşamları, Atv ekranında yayınlanan Veliaht adlı yarışma programının sunucusu Gözde Kansu ile yollarımız ayrılmıştır. Ancak oyuncumuz ile ayrılış nedenimizin, iki gündür gündemi meşgul eden ve üzerine tartışılan “dekolte” kıyafet mevzusu ile yakından uzaktan hiçbir ilgisi yoktur.

Yayıncı kuruluş Atv; ilk bölüm yayınlanmadan önce, Gözde Kansu’nun üslup ve sunum tavrının projeyle örtüşmediğine karar vermiş, ileriki bölümlerde kendisiyle devam etmek istemediğini belirtmiştir. Yayın günü sosyal medyadaki olumsuz eleştirilerde bunun doğruluğunu göstermiş ve sunucu değişikliğine gidilmesi yönünde ihtiyaç doğmuştur.

Gözde Kansu, tiyatro bölümü mezunu, yetenekli önemli bir oyuncudur. Şahsı ile ilgili ne yapım şirketi olarak bizim, ne de yayıncı kuruluş olarak Atv’nin bir sıkıntı yaşadığı, ya da yaşayacağı anlayışı kesinlikle doğru değildir. Şunun altını önemle çizmemiz gerekir ki, bazı isimlerin, bazı projelerle örtüşmediği durumlar, bu tarz programlarda olabildiği gibi, dizi oyuncuları arasında da yaşanmaktadır. Yapım şirketi Production House olarak ve yayıncı kuruluş Atv’nin de bu insiyatifi göz önünde bulundurduğunu varsayarak, gündemi böyle bir mevzu ile meşgul ettiğimiz için büyük üzüntü duyuyor, başta oyuncumuz Gözde Kansu ve izleyicilerimizden özür diliyoruz.

gözde kansu veliaht

Gözde Kansu‘nun, ATV’den gönderilmesinin ardından Veliaht’ın yeni sunucusu Murat Başoğlu oldu. Başoğlu son olarak “Bir Fikrin mi Var?” adlı yarışma programının sunuculuğunu üstlenmişti.

Veliaht’ın ilk yayınında sanatçı dostlarının ve seyircilerin oylarıyla finale yükselen Niran Ünsal ve Veliahtı Hande Ünsal’ın yerini bu hafta Emre Altuğ, 22 yaşındaki Veliahtı Muharrem Öztürk alacak.