Uçuk Neder Çıkar? Nasıl Geçer? Uçuk Tedavisi

0
10

Her insan bir sabah kalktığında dudağında kocaman bir uçukla karşılaşabilir. Düşünün çok önemli bir toplantıya yada çok önemsediğiniz bir arkadaşınızın yanına gideceksiniz. Sabah kalktığınız da bir bakıyorsunuz ki dudağınız da bir uçuk. Tüm moraliniz bozulur değil mi? Biz erkekgozuyle.com editörleri olarak sizler uçuk tedavisini araştırdık. Bu sayede uçuklardan kolayca kurtulabileceksiniz. İşte uçuk tedavisi;

Uçuklar herpes simpleks virüsüne bağlı olarak ortaya çıkar ve genellikle ağız ve dudak çevresinde görülür. Uçukların görülebilir yerlerde olması kişiyi daha çok stres altına sokar. Uçuklar genellikle kırmızıdır ve su kabarcığı şeklinde görülür. Uçukların iyileşmesi on gün kadar devam edebilir. Bununla birlikte uçuklara karşı bazı medikal tedaviler uygulanın hiçbir zararı olmayacaktır. Hatta bazı durumlarda bu tedaviler uçukların daha çabuk iyileşmesine yardımcı olabilir.

Uçuklar ile ilgili en can sıkıcı nokta belirli dönemlerde tekrar ortaya çıkmalarıdır. Vücuda giren herpes virüsler kişinin yaşamı boyunca uçuklar ile sık sık karşılaşmasına neden olur. Bazı kişilerde uçuklar ayda bir veya yılda bir ortaya çıkabilir. Bununla birlikte bazı kişilerde ise uçuklar sıcak veya soğuk gibi etmenlere bağlı olarak gözlemlenir. Uçuklar zaman içerisinde tekrar tekrar oluştuğu için bu sorun ile karşı karşıya olan kişiler bu sorundan tamamen kurtulmanın yollarını arar.

Eğer uçuklardan sıkıldıysanız uçuklar için tasarlanmış bazı herpes simplex haplarını kullanabilirsiniz. Uçuklar genellikle oldukça yaygın sorunlar oldukları için tedavi seçeneklerinin iyi araştırılması gerekir. Piyasadaki her ilaç uçukların tedavisinde etkili olmadığı için ilaç seçmeden önce bir doktora danışabilirsiniz. Eğer bu ilaçları ağız yolu ile almak istemiyorsanız asiklovir kremlerini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER