Twitter’da Yeni Kullanıcıysanız Dikkat

0
9

 Mikroblog hizmeti sunan sosyal ağ Twitter yeni kullanıcıların hızla hizmete adapte olması ve takibe alacak kişiler bulması için yeni bir yola başvuruyor. Bundan böyle Twitter’a yeni kayıt olan kullanıcıların internet tarayıcısının tüm geçmişi kontrol edilerek en iyi öneriler yapılmaya çalışılacak.

Twitter’ın bu projesi şu an için deneme aşamasında olmakla beraber şu an için sadece belirli ülkelerde test ediliyor. Yine de bu projenin yakın zamanda kalıcı bir hale bürüneceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Bu noktada Twitter’ın hali hazırda diğer sosyal ağlarda olduğu gibi başka sitelerden Twitter düğmeleri veya araçları ile gelenlerin ziyaretçi bilgilerini de aldığını belirtmek gerek.

Twitter daha geçtiğimiz gün “İzleme yapma” adlı özelliği hizmetine eklediğini duyurmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar diğer siteleri ziyaret ettiği sırada izlenmeyerek bir bakıma gizliliklerini sağlayabiliyor.

Twitter’ın bloğunda yaptığı açıklamaya göre yeni bir kullanıcı hizmete kaydolduğunda Twitter’a girdiği websitelerini izleme yetkisini vermiş olacak. Twitter’ın şu anki üyeleriyse “Kişiselleştirme” seçeneğine sahip olacak. Bunun anlamıysa bu izleme mekanizmasını biraz daha kontrol altında tutabilmek.

Twitter’ın bu yeni ekleyeceği özelliğin oldukça tartışılacağı düşünülüyor. Şimdiden kişisel gizlilikle ilgili tepkiler büyümeye başlamış durumda.

Kaynak: techno-labs

CEVAP VER