Twitter da Türkçe Oldu !

0
9

Twitter da artık Türkçe oldu !

Twitter uzun zamandır beklenileni an itibari ile gerçekleştirmiş bulunuyor. Evet Twitter artık tamamen TÜRKÇE ! Giderek artan Türk kullanıcılarının sayesinde Türkiye’de daha popüler olmak isteyen Twitter, sınırlı sayıdaki dil seçeneğine Türkçe’yi de ekledi. Artık Twitter’ı tamamen türkçe bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için sadece settings linkine tıklayarak language kısmından Türkçe’yi seçmeniz yeterli.

 

Twitter resmi blogundan an itibariyle yaptığı açıklama ile Türkçe ile birlikte Rusça’yı da dil seçenekleri arasına eklediğini duyurdu. Kısacası uzun zamandır beklenen ve büyük olasılıkla Twitter’ın Türkiye’deki kullanımını ateşleyecek “Türkçe Twitter” artık gerçek oldu.

Ayarlar bölümünden gerçekleştirebileceğiniz dil seçimi değişikliği ile ilgi alanlarınıza göre kullanıcılara da ulaşabiliyor olacaksınız.

Twitter’ın Türkçe yayına başlaması ile birlikte yapılan açıklamada Vodafone’la gerçekleştirilen anlaşmaya da yer verildi. Bugünden itibaren Vodafone aboneleri 2444 numarasını kullanarak Twitter hesaplarını güncelleyebilecekler, tabir-i caizse tweet atabilecekler.

Yapılan duyuruda @erdilyasaroglu, @ezgibasaran, @mabirand32gun, @sertaberener, @niltakipte gibi popüler Türk Twitter kullanıcılarına da link verildi ve önerildi. Yani, bu önemli günün şanslı isimleri belli oldu.

Son olarak Twitter’ın Android uygulamasının da artık Türkçe’yi desteklediği paylaşıldı. Ancak Android dışında mobil cihaz kullananlar Twitter’ı cep telefonlarından Türkçe kullanmak için biraz daha bekleyecekler. Şirket bu geliştirmeyi ilerleyen dönemlerde yapacağını dile getirdi.

CEVAP VER