Tumblr Giriş – Tumblr Ne? Ücretli mi?

0
9

İnternet kullanıcıları doymak bilmiyor. Henüz internetin evlere girmesin üzerinden 20 sene kadar bir süre geçmesine rağmen, üzerinde en çok zaman geçirilen teknolojik araç olarak biliniyor. Her geçen gün büyüyerek devam ediyor.. Eskiden hayal olan bir çok şey şimdilerde bilgisayar üzerinde ve internet sayesinde gerçekleşiyor. Bu kadar hızlı büyüyen bir aracı önceden kestiremeyenlerin söylediklerine bir göz atalım. Bakalım neler söylemişler.

İnsanların evlerinde bilgisayar bulundurması için bir sebep göremiyorum – IBM Başkanı Thomas J Watson – 1977

Bilgisayarlar gelecekte belki de sadece 1,5 ton ağırlığında olacaklar – Popular Mechanics Dergisi – 1949

Televizyon en geç 6 ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemezler – Daryik Zanuck – 1944

Yukarıdaki sözler İcat Edilebilecek Ne Kaldı Ki yazısından alınmıştır. Bu yazıda ulaşmak için tıklayın.

Yukarıdaki sözleri okurken yüzünüzdeki gülümsemeyi hissedebiliyorum 🙂 Biz bu sözleri, söyleyenlerinin ne kadar sığ düşünceye sahip olduğunu göstermek adına vermedik. Düşünün, bu sözleri söyleyenler şuandaki gelişmeleri görselerdi, her gün milyonlarca insanın internet ile dansına şahit olsalardı ne olurdu.

Yazımızın başında internet doymak bilmiyor demiştik. Facebook, Youtube, Twitter ve şimdi de Tumblr. Son zamanlarda en popüler sitelerden biri Tumblr. Tumblr ücretsiz blog servisi. Tumblr’da 28 milyon blog kayıtlı. Blog yani Türkçe karşılığı günlük. Burada anılarınızı, düşüncelerinizi, fotoğraflarınızı ve daha nicesini tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Dilediğiniz tasarımı yine ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Tabii site üzerinde hazır tasarımlar da var. Eğer profesyonel bir tasarım istiyorsanız Tumblr size bu konuda da yardımcı oluyor(profesyonel temalar ücretlidir).

Öyleyse sizde bir an önce kendinize ücretsiz bir isim alarak yazmaya, insalarla paylaşmaya başlayın. Yeni sosyal ağ devini takip edin. isminiz.tumblr.com şeklinde uzantı alabilirsiniz veya daha yaratıcı isimler alabilirsiniz. Üstelik her şey Türkçe.

Tumblr ücretli mi?

Tumblr ücretsiz bir servistir. Ücretsiz temalar vardır. Eğer profesyonel tema istiyorsanız bunlar için ücret ödemeniz gerekebilir.

Tumblr’a giriş linkini de sizlere veriyoruz. Buraya tıklamanız yeterli.

CEVAP VER