Motorlu Araçlar

Tek Şarjla 160 KM – BMW i3

BMW’nin tek şarjla 130-160 KM yol katedebilen elektrikli aracı BMW i3‘ün üretim versiyonuna ait olduğu iddia edilen ilk fotoğraflar internete sızdı.

2013 Cenevre Otomobil Fuarı‘na kadar güncellenerek gelen konsept çalışmalarından farklı olarak revize edilen ön ve sis farlarıyla birlikte yeni bir ön tampona sahip olan otomobilde ön ve arka kapıların arasında bulunan B sütunu da yok. Bu tasarım arka koltuklara ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor.

[related-posts posttype=gallery]

Köşeli hatları ve kullanılan malzeme kalitesiyle ön plana çıkan iç mekanda iki kollu direksiyon simidi, metalik yüzeyler, bağımsız iDrive ve yeni gösterge paneline ek olarak ahşap kaplama ve metal aksanlar da isteğe bağlı olarak sunulacak.

TEK ŞARJLA 130-160 KM

Öte yandan, 22 kWh lityum-iyon pille donatılan giriş seviyesi modelinde görev yapacak elektrikli motor 170 HP güç ve 250 Nm tork üretecek. Bu kompakt otomobili sıfırdan 100 km/s hıza 7.2 saniyede taşıyacak güç ünitesi tek şarjla yaklaşık 130-160 km yol alabiliyor. Maksimum sürati ise 150 km/s.

Alman üretici daha önce duyurduğu menzil-artırıcı çözümünü hayata geçiriyor.

Bir jeneratör gibi davranan iki silindirli 650cc benzinli motor, harici şarj veya yakıt ikmaline ihtiyaç duymadan 300 km’ye kadar seyahat menzili sunuyor.

2014 BMW i3, Almanya pazarına 34,950 Euro‘dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

[related-posts posttype=post]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı