+ Editörün SeçtikleriSpor ve Fitness

Tek Dumbbell Hareketleri – One-Arm High Pull Nedir?

Evinizde tek bir dumbbell ile vücudunuzun bir çok bölgesindeki kasları çalıştırabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken hareketin adı one-arm high pull. Hareketin etkilerini ve uyugulanışını sizlere bu yazımızda anlatmaya çalıştık.

Bacak, sırt, kanat gibi vücudun büyük gruplarını aynı anda çalıştırırken patlayıcı kuvvetinizi de artıran one-arm high pull hareketiyle.

Fitness dünyasında fonksiyonel egzersizlerin yeri ayrıdır. Sadece birden çok kas grubunu aynı anda çalıştırarak size vakit kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda nabız hızınızı uzun süre yüksek seviyelerde tutmanızı da sağlar. Bu da koşu bandının yaptığı etkiyle aynıdır.: vücut yağ yakmaya başlar. Ayrıca fonksiyonel egzersizler en iyi ısınma yöntemlerinden biridir. Tabii düşük ağırlıklarla yapıldığı takdirde. Bu sayede bisiklet üzerinde fazladan 5-6 dakika geçirmekten de kurtulmuş olursunuz. Bu ay antrenman programınıza eklemenizi önerdiğimiz hareket; one-arm high-pull

Yapılışı

1- Yere bir dumbbell koyun ve hemen önünde ayakta durun. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık, sırtınız dik olsun.

2- Sağ elinizi gövdenizin arkasına alın. Dizlerinizi kırarak dumbbell’ı sol elinizle kavrayın ve tek bir hareketle göğsünüzün hizasına kadar kaldırın. Bu sırada bacaklarınızı tekrar gergin duruma getirerek doğrulun.

3- Bu şekilde bir saniye bekledikten sonra dumbbell’ı tekrar yere indirin ve doğrulun. Sol elinizle 10 tekrar yaptıktan sonra, hareketi sağ elinizle yapın. Bu bir tekrar demek.

One-arm high pull hareketi nasıl yapılır? Videolu anlatım..

 

Askmen – Mynet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı