Stilinize Yenilikler Katın

0
8

Hayat sürekli bir değişim ister. Yeni bir kızla tanıştınız ve ya bir iş görüşmesine gidiyorsunuz. Eski stilinizi bır kenera bırakın. Yeni dokunuşlar sayesinde bambaşka bir stil oluşturabilirsiniz. Yaptığınız her yeni dokunuş sizin fark edilmenizi sağlayacak. Yeni stil için neler yapmalıyım dediğinizi duyar gibiyiz. İşte size bir kaç tüyo.

1 Çehrenizi değiştirin

Tarzınızı yeniden keşfetmek için kolay ve hızlı bir yoldur bu. İster çok asil bir değişim olsun ister daha sade. Fakat bu değişim, gıcır gıcır bir son model arabaya sahip olmak gibi bir şey. Etrafınıza farklı gözlüklerle bakabileceksiniz.

2 En büyük değişim saçlardan başlar

Berberinize koşun hemen. Bu sağlam yöntem ile göz açıp kapayıncaya kadarlık bir süre içinde adama benzeyeceksiniz. Sakal bırakıyorsanız onları da düzelttirin. Kimse sakalları diken gibi batan birini öpmek istemez. Siz de yediğiniz yemeklerin sakallarınıza bulaşmasını istemezsiniz, değil mi?

3 Detaylara dikkat

“Geçmişinizde gizli kalan gizemli bir yaratık tarafından ele mi geçirildiniz?” Bu, bir bardaki pisuarın üzerinde yazıyordu. Aptallar hayaletleri içlerine çekerken zeki olanlar çıkarıp atar.

4 Her yer pırıl pırıl

Gardırobunuza bir çeki düzen verin. Bunu yapmak, koşa koşa gidip sonradan pişman olacağınız bir yığın ıvır zıvırı almaktan daha az külfetlidir, haberiniz olsun. Ayakkabılarınıza bir boya atın, beyazları kaynatın, kuru temizlemeciye bir uğrayın.

5 Dış görünüşünüz iyileştirirken yenilere yer açın 

Kötü bir zevkin ürünü olduğu ayan beyan ortada olan şeyleri atın gitsin. Saten, üzerinde çizgi film karakterleri olan eski püskü, kırk yıllık şeylerden kurtulun artık. Onların müzelere verilme zamanı geldi de geçiyor.

6 Bir ceket alın kendinize 

Blazer tipi ceketler en güzeli. Bu kadar küçük bir değişim imajınızı o kadar çok etkileyecek ki. Bir tarz belirleyin. Çok resmi veya klasik olması da gerekmez.

7 Cilt bakımından kaçmayın 

Bir saat boyunca yan gelip yatıyorsunuz, bir dediğiniz iki edilmiyor. Diğer taraftan, bir kir tabakasının yüzünüzden kalkıp gitmesi fena mı! Kaldı ki arabalarımızı da bakıma göndermiyor muyuz? Gıcır gıcır olacaksınız, hiç şüpheniz olmasın.

8 Yeni renkler deneyin 

Annelerimiz bize sarının, yeşilin yakıştığını söyler dururlar; ama biz gidip gelip siyahlara lacivertlere yapışırız. Kırın kalıplarınızı ve yeniliklere yelken açın.

9 Cimrilik etmeyin 

Gidin kendinize birkaç tişört, çorap, iç çamaşırı, ayakkabı alın. Bunlar değişimin kilometre taşlarıdır. Tazelik hissi yaratır ve yenilenmiş hissettirir. Kapana sıkışıp kalmayın. İnsanlar sizin eski püskülerinizi görmekten sıkıldı. Hem kendinize hep aynı şeyleri giyiyor dedirtmek istemezsiniz, öyle değil mi?

10 Göbek içeri

Üstünüze oturan dar tişörtler giyerseniz, karnınızı içeri çekme gereksinimi hissedersiniz. Aslında böyle yaparak karın kası bile yapabilirsiniz.

CEVAP VER