+ Editörün Seçtikleri+ Öne ÇıkanlarTeknoloji

Spotify Nedir, Nasıl Kullanılır, Aile Üyeliği

Mp3 indirme sitelerinin bir bir kapanması, YouTube mp3 sitelerindeki reklamların bezdirmesi, müzik indirmenin zorlaşması, telif hakları derken alternatif müzik uygulamalarını kullanmanın vakti geldi. :)

Spotify İsveç’te kurulan, aklınıza gelebilecek her tür müzikten istediğinizi dinleyebildiğiniz, müzik veri akışı ve podcast sağlayan, dünyanın önde gelen müzik şirketleri tarafından da desteklenen bir servis. Gün geçtikçe abonesi çoğalıyor. mp3lerin devrini bitiren Spotify 2006 yılından bu yana hizmet veriyor.

Size özel çalma listeleri, türler, ruh hallerine göre müzikler, Türkiye’den ve dünyadan hit müzikler, 80’ler, 90’lar, hemen hemen aklınıza ne tür müzik geliyorsa Spotify daha önce dinlediğiniz müziklere göre size öneriler sunuyor. Ummadığınız anda eskilerden ismini hatırlayamadığınız müziklere bile ulaşma şansınız var.

Spotify Üyelik Paketleri

Spotify Free ve Spotify Premium adı altında iki ana paket sunuluyor. Sunulan ücretsiz ve ücretli paketler arasındaki en büyük fark, müzikleri çevrimdışı dinleyebilmeniz. Ücretsiz planda müziklerin arasında sesli reklam dinliyorsunuz ve ayrıca internet olmadan müzik dinleyemiyorsunuz. Bunun yanında müzikleri en yüksek kalitede dinleyemiyorsunuz.

Spotify Premium

Premium paketlerde ise durum yukarıda anlattıklarımızın tam tersi. Müzikleri indirip çevrimdışıyken dinleyebilir, reklamsız müziğin tadını çıkarabilir, ayrıca tüm müzikleri yüksek kalitede dinleyebilirsiniz. Kısacası Spotify’ın tüm olanaklarını eğer ülkenizde de kısıtlama yoksa dinleyebilirsiniz. Bazı müzikler ülkemize sunulmuyor, bunu bilmenizde fayda var. Ama neredeyse bulamayacağınız hiçbir müzik yok diyebiliriz.

Spotify Premium paket fiyatı: 13,99 TL

Spotify Premium Aile Planı:

Eğer ailenizle birlikte Spotify kullanmak isterseniz 6 adet premium hesabın ücretini tek bir faturada ödeyebilirsiniz. Aile için premium planında da tüm Spotify premium özelliklerini 6 ayrı hesapta kullanabilirsiniz.

Aile için premium paket fiyatı: 20,99 TL (Ocak 2020’de 26,99 TL olarak değişecek.)

Öğrenciler İçin Spotify

Eğer öğrenciyseniz ayda 6,99 TL ödeyerek Spotify Premium’un tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

Spotify’ın tüm paketlerinde istediğiniz zaman iptal etme hakkınız bulunuyor. Diyelim ki üyelik yenilendikten sonra iptal ettiniz, o ayın sonuna kadar premium özelliklerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Daha sonra paketiniz otomatik olarak Spotify Free olarak değiştirilir.

Spotify uygulamasının ekran görüntüleri:

Spotify’ı bilgisayarınıza indirmeden web üzerinden müzikleri dinleyebilir, eğer web üzerinden dinlemek istemiyorsanız PC, MAC, Android ve iOS için uygulamalarını indirebilirsiniz.

Bunlara da göz atın

3 Yorum

  1. aile üyeliğini biz de 6 kişi kullanıyoruz. enparadan öderseniz her ay ödediğiniz paranın yarısını iade ediyorlar. burdan enparayada teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu