Sivilceler İçin Benzamycin Krem – Akne Tedavisi

0
10

BenzamycinEğer doktorunuz bu ilacı verdiyse mutlaka düzenli bir şekilde kullanın. Çünkü gerçekten çok etkili bir ilaçtır. Eczanelerden yazdırmadan da alabilirsiniz bu ilacı, fiyatı 35 lira idi en son.. Eğer sağlık sigortanız varsa doktorunuza yazdırmayı unutmayın.

Yan etkileri,

İlacın kullanımı sırasında nadiren de olsa yan etkiler ortaya çıkabilir.Bunlar kuruluk,eritem ve pruritis gibi yan etkilerdir. Klinik çalışmalar sırasında Benzamycin Topikal Jel ile tedavi edilen toplam 153 hastanın 4′ünde yan etki gözlenmiştir.Bunların üçünde kuruluk birinde ise semptomatik tedaviye çok iyi yanıt veren ürtiker görülmüştür.

Uyarı ve önlemler,

Yalnız haricen kullanılır.Oftalmik kullanıma uygun değildir.Göz ve mükoz membranlarla temas ettirilmemelidir. Doktor tarafından önerilmedikçe Benzamycin Topikal Jel ile birlikte, muhtemel bir kümülatif irrite edici etki oluşabileceği nedeniyle başka herhangi bir topikal akne ilacı ile kullanılmamalıdır. Benzamycin Topikal Jel, kılları ağartabilir veya çamaşırları boyayabilir. Eğer aşırı irritasyon veya kuruluk oluşursa tedavi kesilmeli ve doktora başvurulmalıdır. 3. aydan sonra kullanılmakta olan ilaç atılıp yenisi alınarak tedavi sürdürülmelidir. Çocuklarda kullanışı : İlacın 12 yaşından küçük çocuklarda güvenirliliği ve etkinliği gösterilmemiştir. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız. Hamilelikte Ve Süt verme Döneminde Kullanışı: İlacın fetal hasara yol açıp açmadığı ve anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.Bu nedenle Benzamycin Topikal Jel hamile ve süt veren annelerde ancak çok gerekli olduğunda,doktor önerisi ile ve çok dikkatle kullanılmalıdır

Benzamycin ilacı’nın fiyatı,

CEVAP VER