Sağlık SorunlarıSağlıklı Yaşa

Sırt Sivilcelerine Çözüm

Erkekler her zaman düzgün ve kaslı bir sırta sahip olmak ister ama sivilceler bu görünümü imkansızlaştırır. Yağlı ve sivilceli bir cilt hiç de hoş bi görüntü oluşturmaz.Sağlıklı bir sırta sahip olmak için yapmanız gerekenler

Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer?

“Hiyen burada özellikle çok önemli. Gözenekleriniz terden tıkanınca, ölü deri birikmeye ve sırtınızdaki sivilceler artmaya başlar. Bunu önlemek için, cildinizin pul pul dökülmesini sağlamanız ve ideal olarak deodorantlı bir sabunla kendinizi temiz tutmanız gerekecektir. Sırtınızdaki sivilceler çok arttıysa korkmayın: Dermatologunuz, düşük dozlu bir antibiyotik veya dozajını takdirine göre belirleyerek benzoil peroksit için reçete yazabilir.”

Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer? 

Sherr’e göre, bitkisel sparna, testesteronun cilde ulaşmasını engelleyerek, sırtınızda sivilceler çıkmasına neden olmasını engelleyebilir. Çinko takviyeleri, Omega-3 balık yağları ve B vitaminleri de bu gibi sorunları uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Ancak Sherr’e göre esas mesele, vücudunuzun detoksa ihtiyaç duyması da olabilir: “Cilt problemleri, kirli kan ve kirli lenf damarlarından kaynaklanabilir. Bu türden intoleranslara sahip olanlarda, glüten ve/veya süt ürünlerini kesmek, cilt sorunlarını çözmeniz için harikalar yaratabilir.”

Sırt Sivilcelerini Önlemek İçin;

Kemper, nemi emen ve hızlı kuruyan spor kıyafetleri almanızı öneriyor: “Aslında daha da kolayı var: Dışarıdayken tişörtsüz koşuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı