Sağlık SorunlarıSağlıklı Yaşa

Sinüzit tedavisi

Sinüzit basit bir hastalık gibi görünse de çok zor ve ağrılı bir hastalıktır. Hastaların soğuktan aldığı  zamanlarda inanılmaz bir ağrıya sebep olur. Bu dönem hastalar için çok zor geçer.  Biz de erkekgozuyle.com editörleri olarak sinüzit hastalarına sinüzit ağrısı oluştuğu zaman uygulayabilecekleri basit yöntemleri araştırdık. Bu yöntemler son derece basit ve evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Sinüzit her yıl milyonlarca insanı etkileyen bir rahatsızlıktır. Sinüzit belirtileri arasında burun tıkanıklığı, yüzde ve başta ağrı, burun akıntısı, yüksek ateş ve yorgunluk yer alır. Bu birkaç gün süre ile devam etmektedir. Sinüzit belirtilerini tedavi etmede kullanılan birçok doğal tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Buharlaştırıcı burundaki tıkanıklıkları açar. Ayrıca sinüzit burnun kurumasına da neden olur ve bu da burunda yanma hissine yol açar. Bu nedenle burnunuzu nemlendirin. Nasal iltihaplanmaları azaltmaya karşı diğer bir doğal yöntem yüze sıcak havlu ve zencefil kompresinin uygulanmasıdır. Bu sayede nasal yollar açılık ve tıkanıklık azalır.

Okaliptüs yaprağını bir tutam tuz ile birlikte yapraklar yumuşayana kadar suda kaynatın. Daha sonra su ılıdıktan sonra okaliptüs suyunu şırıngaya çekin ve burun deliklerinize uygulayın. Bu doğal çare burundaki tıkanıklığı acır. Eğer burun temizlenmezse, sinüs basıncı alında daha fazla hissedilir. Bu da şiddetli baş ağrılarına yol açar. Birçok kişi bu ağrılara karşı alınlarına nemli sıcak havlu ile kompres yapmaktadır.

Eğer bu doğal çareler işe yaramazsa Sinüvil kullanabilirsiniz. Sinüvil reçetesiz doğal bir üründür ve sinüzit belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Bu ürün ilk olarak sinüslerdeki baskıyı azaltır ve sinüsleri boşaltır. Daha sonra bağışıklık sistemi geliştirilir ve vücut bakterilere karşı daha etkili bir şekilde savaşır.

Bunlara da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu