Sakallarımın Uzamasını Yavaşlatabilir miyim?

2
14

kisa-sac-kirli-sakal

Sakal uzaması yavaşlatılır mı?

Sakal uzaması nasıl kontrol edilir?

Sakal uzamasını yavaşlatmak.

Bazı erkekler sakal bırakmaktan hoşlanırken bazı erkekler ise sakal bırakmaktan hoşlanmaz. Sürekli sakalının büyümesin rahatsızlık duyar.Hep sakalının boyunun aynı kalmasını ister. Artık sakalının boyunun aynı kalması mümkün. Nasıl mı?…

Belki şaşırtıcı ama bu sorunun cevabı, evet, yavaşlatabilirsiniz. Cilt bakımı firmaları, gür sakalları olan ya da tıraş olmaktan nefret eden erkeklerin, hemen akşamında uzayan sakalları yavaşlatacak ya da onları günlük tıraşın eziyetinden kurtaracak ürünlere para bayıldıklarını uzun zaman önce fark ettiler.

Piyasada, içeriği sayesinde yüzdeki tüyleri yumuşatacak ya da inceltecek ve yavaş uzamasını sağlayacak, böylece tıraş olmayı daha da kolaylaştırıp sakalı kalın göstermeyecek pek çok ürün bulunmaktadır. Öğle yemeği vaktinde “Kabasakal“a dönüşmek istemiyorsanız bunları elinizin altında bulundurun.

Bazı firmaların, sakal uzamasını kontrol eden tıraş sonrası yatıştırıcılarında, testosteron kaynaklı uzamayı yavaşlatan maddeler vardır. Bunlar aynı zamanda sakalın rengini daha açık göstererek rengi açan melanase (maya özütü) ve sakalın uzamasına sağlayan enzimi yavaşlatan ürsolik asiti (birçok bitkide bulunur) içermektedir.

Ancak sonuçların bir gecede kendini göstermesini beklemeyin. Çoğu ürünün etkisini göstermesi ve gözle görülür sonuçlara ulaşmasına tanık olmak iki hafta ila bir ayı bulmaktadır, bu yüzden hemen vazgeçmeyin. Bu arada, köse olarak kalacak değilsiniz, ürünleri kullanmayı bırakır bırakmaz etkileri de geçecektir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER