Sağlık SorunlarıSağlıklı Yaşa

Saç Ekimi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Erkeklerin büyük bir çoğunluğu ilerleyen yaşlarda saçlarını kaybetmeye başlar. Kellik çoğu erkek için kaçınılmaz bir son gibidir adeta. Ama gelişen teknoloji ve tıbbın ilerlemesi sayesin artık çok başarılı saç ekimi operasyonlarına imza atılmakta. Biz erkekgozuyle.com sağlık editörleri olarak sizler için saç ekimiyle ilgili bilinmesi gerekenleri araştırdık. İşte saç ektirmeden  önce mutlaka bilinmesi gerekenler;

1.Herkes saç ekimine uygun değildir. Saç naklinin sizin için en iyi seçim olup olmadığını anlamak için dikkate alınacak bazı faktörler vardır:
Saç derinizin ne kadarlık kısmına saç ektirmeyi düşünüyorsunuz? Saç kaybı hızınız ne düzeyde? Cerrahi müdahale için engelleyici durumlar var mı? Saç dökülmeleriniz herhangi bir sağlık sorunuyla mı ilgili?

Eğer sağlıksız bir durumdan saç dökülmesi kaynaklanmışsa, saç nakli sizin için iyi bir seçim olmayabilir. Farklı bir çözüm aranılabilir. Doktorunuzla bu konuyu tartışın.
2.Doktorunuza danışacağınız bir başka saç geliştirme yöntemi de, saç büyütme ilaçlarıdır. Daha az olumsuz etkileri vardır. Uzun süreli kullanımlarda sonuç verir. Kadınlar bu ilaçlardan kaçınmalıdır.

3.Maliyetleri genelde fazla olan bu nakilleri genelde sigorta da karşılamaz. Bir saç nakli normalde zorunlu bir sağlık sorunu değil estetik durum olarak algılanır ve fiyatı pahalıdır.
4.Her doktor bu işi yapamaz. Deneyimli bir plastik cerrahı ya da dermatolog tarafından yapılabilir. Saç naklinde uzman mı, iyi bir dermatolog ya da uzman bir cerrah mı araştırılmalıdır.

5.Bazı yan etkileri olabilir. Şu komplikasyonlar görülebilir. Şişme, çürüme, kanama, kaşıntı, uyuşukluk ve enfeksiyon.
6.Her zaman sonuçtan memnun kalınmayabilir. Bazı durumlarda saç ekiminden sonra saç dökülmesi tekrar görülebilir. Saçınız, eskisi gibi özgün doku ve kalınlığa erişemeyebilir ama yetenekli bir doktor doğal ve gerçekçi görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı