Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

0
10

Saç dökülmesi özellikle erkekler için çok önemli bir sorundur.Orta yaşa gelen çoğu erkeğin saçı dökülmeye başlar.Bu durumu engellemek için bir çok kimyasal çözüm vardır ama daha sağlıklı bir yol olan bitkiler varken kimyasal yollara baş vurmak gereksizdir.

İşte saç dökülmesine faydalı bitkiler;

  • Tere : Tere bitkisinin tohumu kaynatılıp suyu ile saçlar yıkandığında saçlardaki dökülme,kepeklenme azalacak düzenli olarak bu yöntem uygulandığında  saçdaki dökülme ve kepeklenme sona erecekdir.
  • Lavanta Çiçeği: Lavanta çiçeği ile yapılacak maskelerde saç dökülmesinin durdurmakda doktorlar tarafından tavsiye edilen bir tedavi yöntemidir.( Lavanta çiçeği ile yapılan maskelerden denenmiş olan bir kürü araştırıp en kısa zamanda burada yazıp sizinle paylaşacağım)
  • Isırgan otu: Isırgan otu ve  tohumlarıda saç için çok faydalı bir bitkidir.Saçlarınızı ısırgan yapraklarını kaynatarak elde ettiğiniz su ile haftada en az iki kez yıkadığınız  takdirde saçlarınızdaki cansızlık,dayanıksızlık ,matlık gidecek daha canlı ve  daha ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Ihlamur Çayı: Saç dökülmesini önlemek için ıhlamur çayı ile saç derisine masaj yapılmasında fayda vardır.
  • Çam Terebenti: Saçı besler,saçk dökülmesini ve kepek oluşumunu engeller,kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini beslemekde yardımcı olur.

Yukarıda bahsettiğimiz ürünler tamamen doğal olduğu takdirde insan sağlığı için bir sorun teşkil etmemektedir.Baze yağların (çam terebenti) kokularından rahatsızlık duyan arkdaşlar kokudan kurtulmak için kullandığınız şampuana  bir iki damla kadar Çam terebenti ekleyerek kullanbilirsiniz..

CEVAP VER