Saç Dökülmesi Derdine Son

0
8

Saç dökülmesi problemi bayanlardan ziyade erkeklerin karşılaştığı en büyük problemlerden biridir. Bazı erkekler kelliği kendine problem etmezken, hatta kendilerine yakıştırırken, erkeklerin büyük çoğunluğu ise bu sıkıntıyla yaşamak istememekte ve çeşitli arayışlar içerisine girmektedirler. Aktarlardan alınan bitkisel ilaçlar, eczanelerden temin edilen kimyasal önleyiciler, şampuanlar, hatta kesin çözüm olarak görülen peruk takma fikri bile erkeklere bu sıkıntıyı çözmede cazip görünen seçenekler arasında yer alıyor. Fakat bunların hiçbiri kesin çözüm getirmiyor. Kesin çözümü ise bilimadamları bulmuş durumda.

Milyonlarca insanın dört gözle beklediği kök hücre mucizesi artık dökülmüş saçlara umut saçıyor.

İsviçreli bilim adamlarının keşfettiği bitkisel kök hücre dünyada ilk defa Hairman adlı üründe kullanıldı.

Bilim adamlarının keşfettiği teknoloji sayesinde bitkisel kök hücre içeren Hairman isimli losyon, saça uygulandığında saç köklerine ulaşıyor, saç hücrelerini kopyalayarak çoğalıyor ve dökülmüş alanlardan yeni saçlar çıkartmayı başarıyor.

Kök hücre teknolojisi ile organ nakline bile gerek kalmayacağı çoktan kabul gördü. 

Ürünün Almanya’da yapılan lansmanında sadece 28 günde yeni saçlar oluşturmaya başladığını kanıtlarıyla açıklayan SIB Enstitüsü yetkilileri ayakta alkışlandı.

2008 yılında Avrupa’dan aldığı ‘Yılın Aktif Maddesi’ ödülüyle başarısını daha önce de göstermiş olan yetkililer, artık alanlarında uzmanlaştıklarını kanıtladılar. Kısa süre sonra farklı ürünlerle de büyüme gösterme sözü veren Dr. Daniel C. Schmid, Hairman’i Türkiye piyasasına sokmaktan memnun olduğunu söyledi. Türk kullanıcıları için de anlaşılan kellik artık tarihe karışıyor.

CEVAP VER