Renault Kangoo Aracı Artık Elektrikli!

0
9

Renault artık araçlarını elektrikli mi üretecek?

Renault elektrikli araç mı üretiyor?

Motorlu araçlarda da artık devrim yaşanıyor. Motorsikletlerin elektrikle çalışanını görmüştük. Ama artık arabalarda elektrikli üretilmeye başlandı. Bu üretime Renault öncülük ediyor. Renault kendi aracı olan Renault Kangoo aracını elektrikli üretmeye başlayacağını açıkladı.

Renault, van modeli Kangoo Z.E’nin uzun versiyonunu piyasaya sürerek Avrupa’daki elektrikli

araç gamını genişletiyor.

Uzatılmış versiyon önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Kangoo Maxi Z.E modeli 2 ve 5 koltuklu seçenekleriyle ticari kullanıcılara hitaben sonbaharda satışa
sunulacak.

Fransa’da  aracın 2 koltuklu versiyonu 16.200 Euro’ya, 5 koltuklu versiyonu ise 17.000 Euro’ya satılacak. Ayrıca iki fiyat için de hükümetin elektrikli araç alıcılarına sunduğu 5000 Euro’luk bir iade mevcut. Renault van aracın bataryasını vergiler hariç aylık
72 Euro’ya kiralama imkânı da sunacak.

[related-posts]

Renault, yılda 15.000 km fazladan yol alabilecekleri göz önüne alındığında hem Kangoo Maxi Z.E’nin hem de Kangoo Express Z.E’nin fiyat olarak dizel Kangoo ile rekabet edebileceğini belirtti.

Kangoo Express Z.E gibi Maxi Z.E de 44 KW (60HP) güç üreten elektrikli motora sahip olacak ve tek şarjla 170 km yol alabilecek.

Kangoo Maxi’nin dingil mesafesi, 4600mm toplam uzunluğu olan Kangoo Express’e göre 40 cm daha uzun.

Renault, Kangoo Maxi Z.E’nin eşya taşımak için bir panelvan araç isteyen ticari müşterilerin ilgisini çekeceğini ifade etti.

Renault ortağı Nissan ile birlikte en büyük elektrikli araç satıcısı olmayı planlıyor. Bu yıl Fluence Sedan’ın elektrikli versiyonu ile birlikte iki koltuklu “scooter’’ tarzı Twizy piyasaya sürülecek. Kompakt araç Zoe ise gelecek yıl Renault’un elektrikli araç ürün
gamına katılacak.

2015 yılına kadar Renault-Nissan ortaklığı küresel boyutta yıllık 500.000 elektrikli araç üretim kapasitesine sahip olacak.

CEVAP VER