Porsche Panamera’ya Techart Modifiyesi

0
9

Porsche marka araçların modifiyesi konusunda uzmanlaşan Techart markası, Porsche Panamera için şık bir tasarım yaptı. Modifiye hem aracın motor aksamında hem de dış görünüşünde büyük farklılık yaratıyor. Oldukça sportif bir görünüş kazanan Panamera’nın beygir gücü 579HP‘ye kadar yükseliyor.

Porsche Panamera – Techart Resimleri İçin Tıklayın.

Porsche Panamera, sportif ama konfor arayanlarıntercihleri arasında öncelikli sırada. Bu otomobil birçok firma tuning paketler igeliştiriyor. Techart’ta bu markaların başında geliyor. Techart GrandGT olarak isimlendirilen Panamera paketi oldukça sportif ekipmanlarla dolu. TechartGrandGT yarış otomobillerinde kullanılan karbon, cam elyafı, plastik ve poliüretanlardan oluşan malzemelerden oluşan bir pakete sahip.

Techart GrandGT’in dış kısmında daha önceki modifiye ettiği Porsche modellerindeki tasarım anlayışı devam ediyor. Bu entegre yapı ilk olarak ön tamponda kendini gösteriyor. Ön tamponda intercooler’ın ve diğer soğutucuların daha rahat ve fazla hava almasını sağlamak için oldukça iri hava ızgaraları kullanılmış. Öntampondaki çok fonksiyonlu Led gündüz farlar ve ilave sisi farları Panamera’yısıra dışı yapan etkenler arasında. Farın etrafındaki çerçeve de artın Techart’ın klasikleşen çizgileri arasında yer alıyor. Kaput yüksek kaliteli elyaftan imal edilerek hem hafif hem de daha sağlam olması sağlanmış. Kaputtaki hava ızgaraları sayesinde motordaki ısı daha rahat dışarı atılabiliyor.

Yan kısımda çamurlukların ekstra genişletildiğini görüyoruz. İz genişliği artırılan Panamera’da çamurluklar genişletilmek zorunda kalındı. Çamurluklardaki genişlik tamponlarında diğer Panamera’lardan büyük olmasını gerektiriyor. Marşpiyeller de bu değişimden etkilenen detaylar arasında.

Arka tampondaki değişiklikler sadece genişliğin artması ile sınırlı değil.Difizörler dişında oval çift çıkışlı son susturucular Techart’ın klasikleşen imzası gibi duruyor. Bagaj kapağında kullanılan oldukça sportif bir görünümsunuyor.

Kaputu açtığınızda GranGT’de sizi ilk olarak Techart logosu karşılıyor. Kaputun içindede karbon stil paketi dış kısımdaki sportif görünümü motorun içine taşıyor.Techart Power kit sayesinde 4.8 lt hacmindeki motorun gücü 500 HP’den 579 HP’yeyükseliyor. 700 Nm olan tork değeri ise 830 Nm’ye yükseliyor. Bu güç ve tork artışındaTechart’ın geliştirdiği Techtronic işlemcinin rolü oldukça büyük. Bu işlemlerin ardından Panamera GrandGT’nin maksimum hızı 315 km/s’ye çıkıyor. 0-100 km/s hızlanma zamanı ise 3.7 sn. 0-200 km/s’ye ise bu araç 12.5 saniyede çıkıyor.

Techart Panamera GrandGTiçin 20, 21ve 22 inç firmanın kendi ürettiği Formula serisi jantları öneriyor. Aracın rengine göre jant renkleri kombinasyon yapılabiliniyor.

İç mekanda ön koltuk konforu kadar arka koltuk konforu da düşünülmüş. Arka koltuklar için kullanılan ve önkoltukların sırt kısmına monte edilen portatif masalar şık olduğu kadar sağlam yapısı ile dikkat çekiyor. Ön koltuk başlıklarındaki 7 inçlik monitörler ve 12Vçıkışı arka koltuktaki yolcuya konfor konusunda teknolojik faydalarda sağlıyor. Kullanılan deri ve işçilik kalitesi kendini hemen gösteriyor.

Bu kusursuz otomobile kavuşmak için Techart Türkiye mümessili F355’e ulaşmanız yeterli. Panamera’nızı sıra dışı yapmak için F355 yetkilileri sizi bekliyor.

CEVAP VER