Parfümünüzün Kalıcı Olmasını Sağlayın

0
8

Kullandığınız parfümün yada sürdüğünüz koku 3-4 saat içerisinde uçup gidiyor. İşte size
sürdüğünüz kokuların daha uzun süre kalmasını sağlayacal tüyolar…

 

Sürdüğüm kokunun uzun süre kalıcı olmasını nasıl sağlayabilirim?

“Hesaplı olmamız gereken şu günlerde satın aldığımız şeylerin biraz daha uzun süre gitmesi için yollar arıyoruz ve bu parfüm için de geçerlidir, özellikle de başlıca masraflar oldukça ağır olabiliyorken. Ancak konu kötü kokulu şeylere geldiğinde cüzdanınızı rahatlatmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Öncelikle, tıraş losyonlarını geçin ve üzerinde “eau de toilette” (EDT) yazan kokuları bulun çünkü bunlar iki kat daha yoğun, güçlü ve uzun vadede verdiğiniz paraya daha çok değecektir. Örneğin ortalama bir tıraş losyonunun etkisi üç saat sürüyorken, EDT etkisi altı yedi saat sürebiliyor.

İkinci olarak, kokuların etkisi iyi nemlendirilmiş bir ciltte daha uzun sürdüğünden, koku uzmanı Roja Dove, önce kokuyu sürmenizi, ardından da kokuyu hapsetmek için az miktarda kokusu olmayan bir nemlendirici sürmenizi söylüyor.

Kokunuzun uzun süre kalmasını istiyorsanız, kokuyu nereye sürdüğünüzü dikkate almanızda fayda var. Geleneksel nabız noktalarına (kulaklarınızın arkası ve kol bileklerine) sıkmaksa vücut ısısının yüksek olduğu bu noktalarda kokunun daha hızlı uçmasına ve bu yüzden uzun süre kalıcı olmamasına neden olacaktır. Onun yerine, bir miktar göğsünüze sıkın, giydiklerinizle cildinize daha da hapsolacak ve gün boyunca hafif bir şekilde teninizde esecektir.”

CEVAP VER