Parfüm Almanın 5 Kuralı

0
9

Parfüm alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Parfüm seçimi nasıl olmalıdır?

Erkeklerde kokunun önemi.

Parfümünüz bayanlar için önemlidir. Alacağınız parfüm yaşadığınız mevsime uygun, kendi kokunuzla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Birde alacağınız parfümü her zaman ilk olarak cildinizde deneyin…

İşte parfüm almanın 5 kuralı:

1-Her mevsim için hangi parfümün işe yaradığını bilin

Parfümcü Kate Williams “Erkek kokularının dört çeşidi vardır: canlı, çiçekli, ağaçsı bitki özleri bulunan ve doğuya özgü olanlar. Kışın cildinizin az bir kısmı açıktadır, bu yüzden kokunun fark edilmesi için ağır olması gerekmektedir. Kimi zaman hafif çiçeksi kokularla birlikte ağaçsı bitki özleri içerenler bunun için biçilmiş kaftandır,” diyor.

2-İnternetten araştırma yapın

Williams “Dikkat edilmesi gereken kilit içerikler; misk, vanilya, bitki, baharat, amber, deri ve ahşaptır. Bunlar daha güçlüdür ve cildinize daha iyi bir şekilde nüfuz eder. Daha uzun süre kalacak ve dışarıda da daha iyi kokusunu alabileceksiniz,” diyor. İnternette araştırma yapın böylece kokuları kolaylıkla seçip ayırabileceksiniz.

3-Her zaman ilk olarak cildinizde test edin

Kulağa çok basit gelebilir, ancak ünlü bir vücut bakımı kozmetiğinin müdürü olan ve Sir Elton John ve Vera Wang için ısmarlama üzerine kokular yaratan Harry Slatkin, birçok erkeğin kağıt şeritler üzerine parfümü sıkarak parfüm almaya karar verdiklerini görmüştür. Bu çok akıllıca bir yöntem değil, çünkü cildiniz üzerinde ısınıp sizin doğal kokunuzla birleşene kadar nasıl bir koku ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz.

4-Kendi kokunuzla parfümün uyumuna dikkat edin

Williams, “El bileklerinize sıkmayın. Onun yerine kolunuzdaki kaslarınızın üzerine sıkın. Çünkü buradaki kaslar sürekli çalışır durumdadır böylece parfüm ısınacak hızlı bir şekilde sizin kokunuzla karışacaktır,” diyor.

5-Hangi konsantrenin size uygun olduğuna dikkat edin

Koku kategorileri sadece pazarlamak için kullanılan bir meslek argosu değildir; aynı zamanda kokunun ne kadar kaldığını da gösterir. Williams  “Üzerinde Eau de Parfum yazanların etkisi yaklaşık beş; Eau de Toilette dört ve Kolonya yazanlarınsa iki saat sürmektedir. Eau de Parfum daha iyi kalitede olduğunu ispatlamıştır, çünkü çok daha uzun süre kalır ve daha az sürersiniz,” diyor.

[related-posts]

CEVAP VER