Motorlu Araçlar

Opel Astra GTC

Opel Astra GTC
Opel Astra GTC

 

Opel Astra‘nın son kasası olan Astra J‘ye yeni bir kardeş geldi. Astra GTC, 3 kapılı ve 5 kapılı kardeşinden oldukça farklı bir görünüme sahip. Bu kadar sportif görünen bir araçta hız yapmamak imkansız gibi görünüyor. Opel’de bunun farkında olmalı ki GTC için bir çok seçenek sunmuş. 2 bin motora sahip versiyonu tam 165 beygir gücünde.

Opel Astra GTC – 2012 Resimleri İçin Tıklayın.

Opel’in şık hatchback modeli Astra’ya üç kapılı kardeş geldi. Eskiden olduğu gibi beş kapılı versiyonundan daha sportif görünen aracın tasarımında ufak tefek yenilikler var.
Ana hatlarıyla beş kapılı kardeşinden çok farklı olmayan GTC’nin ön tamponu daha sportif bir tasarıma sahipken yan kısımda kapı kollarından başlayan yeni çıkıntılar arka çamurluklar üzerinden geçerek bagaj kapağı üzerinde küçük bir spoiler oluşturuyor. Karartılmış stopları birbirine yaklaştırılmış olan araçta sunulan standart spoiler seçeneği de artık daha büyük.
İç mekanı beş kapılı kardeşinden kopyalanan araçta çapları 17 ile 20 inç arasında değişen toplam 7 jant seçeneği sunuluyor. Donanıma eklenen bir diğer ilginç özellikse xenon farların dördüncü nesil örnekleri olmuş. Yönlendirilme özelliğine sahip olan farlar karşıdan gelen ışığa göre kendi aydınlatma şiddetlerini ayarlayabiliyor.
Süspansiyon sistemi, daha iyi bir yol tutuş elde edebilmek için yenilenirken araç yüksekliği de 15 mm azaltılmış. İz açıklıkları önde 40, arkada 30 mm artırılan aracın aks mesafesi de 10 mm artarak 2.695 mm’ye yükselmiş.
İlk etapta, tamamı turbo beslemeli dört motor seçeneğine sahip olacak Astra GTC’nin 1.4 litre hacimli motorunun 120 ve 140 beygir güç üretebilen iki versiyonu bulunuyor. Her iki ünite de 200 Nm tork sunarken 1.6 litre hacimli motor 180 beygir güç, 230 Nm tork sağlayabiliyor. 2 litre hacimli turbo Diesel motoru 165 beygir güç, 380 Nm tork üretebilen Astra GTC’nin bütün motor seçenekleri standart olarak 6 ileri vitesli manuel şanzıman sunmakta.

Bunlara da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu