Nokia E7 – Çıkış Tarihi – Fiyatı – Özellikleri

0
8

Nokia’nın 4 inç AMOLED ekran ile QWERTY klavyeyi birleştiren yeni iş telefonu E7′yi inceliyoruz.

Akıllı telefon pazarında rekabet, son zamanlarda inanılmaz seviyede artış gösterdi. Rekabet o kadar ciddi seviyelerde ki akıllı telefon ve cep telefonu piyasasını eskiden tek başına domine eden Nokia, oldukça büyük yaralar aldı.

Nokia, hala toplam cep telefonu satışlarında lider olsa da, akıllı telefon pazarındaki liderliğine son senelerde veda etti. Esasında akıllı telefon pazarındaki son durum, birazda bizleri geçmişe götürüyor…..

Nokia, 2000′li yılların başlarında Ericsson, Motorola gibi rakiplerini, yenilikçi özellikleri ve işletim sistemi ile geride bırakmayı başarmıştı. 2002 yılının başlarında hayatımıza giren Symbian işletim sistemli Nokia 7650, o zamanlar için devrimsel özellikler taşıyordu.

2002′de cep telefonlarına oyun yükleyip, 2.1 inçlik renkli ekranda oynayabilmek çok büyük bir olaydı. Entegre VGA kamerası, video kaydı, içerisinde bulunan işletim sistemi sayesinde bir sürü uygulama kurulabilmesi gibi yenilikler ve telefonlardaki malzeme kalitesi, kullanıcıları Nokia’ya çekti.

2003 yılına geldiğimizde ise, hala günümüzde insanların elinde görebileceğiniz Nokia 6600 ve 3650 çıktı. Bu modellerde de Symbian işletim sistemini kullanıyordu.

Esasında Nokia’nın ş uandaki düşüşünün sebebi, üstte yazdığım 2 paragrafta gizli. Nokia 2002 yılında piyasaya sunduğu akıllı telefonlarından, bu zamana Symbian işletim sistemi ve S60 arabirimini kullandı ve kullanmaya devam ediyor.

Nokia, kullanıcılarından gelen bu şikayetleri değerlendirere, büyük bir değişim ile Symbian^3′u, Nokia N8 ile beraber kullanıma sundu. N8′in yüksek satış başarısını yakaladıktan sonra, Symbian ^3 işletim sistemli Nokia telefonlar gittikçe artmaya başladı. Ailenin en son üyesi, inceleyeceğimiz Nokia E7.

Nokia E serisi, daha çok iş dünyasına hitap eden bir seri. Nokia E7′de büyük ekranı, VPN bağlantısı, geniş döküman desteği ( PDF, Word, Excel ) ve HDMI bağlantısı ile konfreans verebilme gibi yetenekleri ile hem iş dünyası hem de kişisel kullanım için oldukça iddialı.

Bakalım 4 inçlik ekranı ve QWERTY klavyesi ile Nokia E7, bizlere neler sunacak ?

 

CEVAP VER