Neden Onu Seçtiniz?

0
8
İdeal ilişki nasıl olmalı?

İdeal sevgilinin nasıl olması gerektiği konusunda bir çok yazı yazılıyor. Çoğu insan kendi düşüncelerini dile getiriyor. Biz de erkekgozuyle.com kadın-erkek ilişkileri editörleri olarak bu yazılar arasından seçtiğimiz bir yazıyı alıntı yaparak sizlerle buluşturmak istedik. İdeal ilişkinin nasıl oluşacağına ve ilerisi için şimdiden sorgulanamanız gereken bir takım durumdan bahsedeceğiz. Örneğin ailelerin anlaşabiliyor olması gibi..

İdeal sevgili nasıl olmalı?

İdeal sevgiliyi bulmak, onunla her açıdan tatmin edici bir ilişki yaşayabilmek hiç de kolay değil. Bekar sohbetlerinin en önemli konulardan biri ideal sevgili nasıl bulunur veya sevgili adaylarında hangi konulara dikkat edeceğimizdir. Milliyet Cadde’de yayınlanan bu yazı işte bu sorulara cevap veriyor. Üstelik, bir de kendimizi bakıyoruz, biz nasıl bir sevgiliyiz? Bunu bilirsek uyumlu ve ideal bir ilişki yaşamak çok daha kolay.

Dr. Sari Locker, Türkiye’de O Kitaplar’dan çıkan ‘Muhteşem Ferre’ adlı kitabında, bekar insanlardan duyduğu en büyük şikayeti aktarırken, “Hepsi kendileri için doğru olan birisini bulamamaktan yakınıyor. Bir partner bulmak kolay değildir. Tek tesellinin çikolata olduğu, kederli, yalnız gecelerden herkes kendi payına düşeni alır. Ama umudunuzu kaybetmeyin. Dışarıda bir yerlerde sizin için doğru birileri var. Yalnızca bakmaya devam edin. Uyumlu partner arayışınızda, zamana ve çaba sarf etmeye ihtiyacınız var. Mümkün olduğunca çok insanla tanışarak işe başlayın” diyor.

Nasıl tanışabilirsiniz?
Lise ya da üniversitede
İş yerinde
Arkadaşlar ya da aile aracılığıyla
Bir kulüpte, spor faaliyetinde ya da etkinlikte
İnternet, kişisel ilan ya da arkadaşlık servisi aracılığıyla
Bir barda ya da partide
Tesadüf eseri

Sevgili adaylarında bu konulara dikkat edin!
Zeka:Birbiriniz için yeterince zeki olmanız gerekir.
Duygu:Hakkında aynı değerlere sahip olmanız gerekir.
İş:Benzer iş ahlakına sahip olmalısınız.
Aile:Birbirinizin ailesini kabul etmeli ve gelecekte nasıl bir aileye sahip olmak istediğiniz konusunda benzer fikirlere sahip olmak ilişkinin önünü açabilir.
Maneviyat:Ya birbirinizin dini inançlarını paylaşmalı ya da farklılıklarınızı kabul etmelisiniz.
Yaşam:Ne kadar ve nasıl sosyalleşmek istediğiniz konusunda benzer görüşlere sahip olmanız gerekir.
Para:Bu konuda aynı değerleri paylaşmalısınız.

CİLVELİ
Cilveli biriyseniz, bu gerçek bir tahrik unsurudur. Partnerinize zekice şakalar yapın. Hediyelerle onu şaşırtın. Sevgilinizi ellerinizle besleyin, gıdıklayın. Kulağına tatlı şeyler fısıldayın. Telefonda ferre yapın, cilveli e-postalar gönderin. Odanın bir ucundan ona gülümseyin. Bol bol öpüşün ve bol bol ön sevişme yapın. Cilveli olmak çok eğlenceli olabilir ve yeni biriyle işleri yürütmenin harika bir yoludur.

CEVAP VER