Teknoloji

Nationzoom.com Virüsü Nasıl Temizlenir

Bilgisayarınıza bulaştıktan sonra tarayıcı anasayfanızı https://www.nationzoom.com/?type=hp&ts=&from=tugs&uid= bağlantısı olarak değiştiriyor. Daha sonra tarayıcınızın ayarlarından bunu değiştirmenize izin vermiyor. Nationzoom.com virüsü’nü temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Nationzoom.com Virüsü Nasıl Temizlenir

Nationzoom.com Virüsü

1. Adım

Bu bağlantıdan, virüsü geçici bir şekilde durduracak olan RKill yazılımını indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyayı açtıktan sonra, virüs, RKill hakkında virüs uyarısı yapabilir, dosyayı kapatabilir ya da indirmeye izin vermeyebilir. Bu durumda farklı bir bilgisayardan indirdiğiniz dosyayı bir sürücüyle kendi bilgisayarınız aktarın. RKill’i edindikten sonra Nationzoom.com durdurulana kadar dosyayı ısrarla açmaya deneyin.

2. Adım

Nationzoom.com virüsünü, Malwarebytes Anti-Malware programı ile bu noktadan sonra kolayca temizlenebilir. Bu adrese tıklayarak programı indiriyoruz ve kuruyoruz.

3. Adım

Yazılımı çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Nationzoom.com virüsü bu şekilde temizlenmiş oluyor.

[related-posts posttype=post]

Windowsum.Com

Kaynak: Windowsum.Com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok sağoluuun!! Kurtuldum sonunda şu saçma virüsten. Nationzoom.com’a girip duruyordu tarayıcılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı