LG Optimus 3D Çıkış Tarihi – Özellikleri – Fiyatı

0
11

LG, dünyanın ilk akıllı 3D cep telefonunu üretti. Optimus 3D adını taşıyan bu telefon sahiplerine, gözlük takılmadan 3D keyfi sunuyor. Optimus 3D Avrupa’da 600 euro fiyatına alıcı buluyor. LG 3D alanında yeni bir yarışı başlattı, yakın zaman içinde diğer cep telefonu üreticilerinin 3D özellikli telefonlarını görmek mümkün olacak.

LG Optimus 3D, aynı anda birden fazla iş yaparken, film seyrederken veya grafik ağırlıklı oyunlar oynarken daha yüksek bir performansa olanak tanıyan Tri-Dual konfigürasyonu (çift çekirdek, çift kanal ve çift bellek) sayesinde akıllı telefon deneyimini yepyeni bir alana taşıyor. LG’nin bu akıllı telefonu, 3D işlevselliğinin gündelik hayatın her anında kullanılabilmesi bakımından da ileriye doğru atılmış önemli bir adımı simgeliyor. Kullanıcılar özel gözlüklere gerek duymaksızın içerikleri kaydedip anında üç boyutlu olarak izleyebiliyor.

LG Mobil İletişim İş Birimi Başkan ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, “Tri-Dual mimarisi, akıllı telefon performansı bakımından büyük ve yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. En yeni akıllı telefon teknolojisini arayanların ve mobil cihazlarda bir sonraki en önemli sınırı simgeleyen 3D konusundan heyecan duyanların, Optimus serimizin en yeni ürünü olan Optimus 3D’ye büyük ilgi göstermesini bekliyoruz” dedi.

Diğer akıllı telefonlar, hatta daha yüksek bilgi işlem hızına ve çift çekirdek teknolojisine sahip olanlar bile, tek kanallı konfigürasyonun doğasında olan verimsizlik dolayısıyla, fiili performans söz konusu olduğunda güçten düşüyor. Çift kanallı konfigürasyonla veri aktarımları, çift çekirdek ve çift bellek arasında eşzamanlı olarak gerçekleşiyor; bu da fark edilir ölçüde daha hızlı performans sağlıyor. Sonuç olarak, LG Optimus 3D geçiş süresi verimini maksimuma çıkararak, aynı anda birden fazla iş yapma, webde gezinme, oyun oynama ve multimedya keyfini her zamankinden fark edilir ölçüde daha akıcı, daha hızlı ve daha uzun süreli kılıyor.

3D Deneyimi: 3D Kayıt-İzleme-Paylaşma

LG’nin 3D konsepti, 3D teknolojisini yeni bir icat olmaktan çıkarıp pratik bir araca dönüştürüyor. Optimus 3D ile kayıt, izleme ve paylaşma hem daha hızlı, hem de daha kullanışlı; üstelik gözlük kullanma zahmeti olmaksızın çok daha keyifli. LG’nin bu en yeni akıllı telefonu, 3D video dengeleme teknolojisi ve kayıt esnasındaki sarsıntıları otomatik olarak düzelten gerçek zamanlı yanlış hiza düzeltme algoritması sayesinde, kullanıcıların üstün kaliteli 3D içerikler çekmesine olanak tanıyor. Akıllı telefonun geniş görüntüleme açısı ise, video – film izlemeyi çok daha kolay ve konforlu hale getiriyor.

4.3 inç WVGA ekran, 2D’de 1080 piksele, 3D’de ise 720 piksele varan parlak ve titreşimsiz HD görüntüler sunuyor. Özel bir yazılım, 2D fotoğraf ve video içeriklerinin 3D’ye gerçek zamanlı dönüştürülebilmesine olanak tanıyor. İki boyutlu oyunların dönüştürülmesini sağlayacak ücretsiz bir yazılım yılın üçüncü çeyreğinde indirilebilecek ve kullanıcıların çok çeşitli multimedya içeriklerin keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak. Kameraya alınan 3D içerikler, bir HDMI 1.4 bağlantı aracılığıyla 3D televizyonlarla paylaşılabilirken, telefon aynı zamanda, DLNA Certified™ (DLNA Sertifikalı) herhangi bir cihaza içerik gönderebiliyor olacak.  Ayrıca, kullanıcılar YouTube’un özel 3D kanalına (www.youtube.com/3D) 3D içerik yükleyip oynatabiliyor.

LG Optimus 3D aynı zamanda, AR (artırılmış gerçeklik) öncüsü Wikitude ile yapılan bir işbirliği sayesinde, dünyanın 3D AR tarayıcısını da barındırıyor. Tarayıcıya LG World’dan (www.lgworld.com) indirilebilecek bir uygulama ile ulaşılabilecek.

LG Optimus 3D, Avrupa’nın ardından, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde dünyanın 60’tan fazla ülkesinde piyasada bulunabilecek.

CEVAP VER