Kulak Ağrılarını Hafifletmenin Yöntemleri

0
8

kulak-agrilarini-hafifletmenin-yontemleri

Kulak ağrıları nedenleri nelerdir?

Kulak ağrısına ne iyi gelir?

Kulak ağrılarının zararları nelerdir?

Kulak ağrıları yediden yetmişe her insanda görülebilen bir sorundur. Kulak ağrısı genelde yetişkin insanlarda ciddi boyutlarda olabilir. Bu durumlarda doktora başvurmanız daha iyi olur. Ancak doktora gidene kadar ağrılarınızın biraz daha hafifletilmesine ve kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olur.

Kulak ağrıları soğuk algınlığı, grip ve sinüs problemleri nedeni ile ortaya çıkabilir. Sarımsak özellikle antibakteriyel ve antiviral rahatsızlıklara karşı etkili bir doğal çaredir. Sarımsak kulak ağrılarına da iyi gelir. Hergün bir iki diş sarımsak yemek kulak kanallarındaki bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur. Sarımsak kulak damlası olarak da kullanılabilir. Bununla birlikte sarımsak damla olarak kullanılmamalıdır; çünkü bu kulakta iritasyona neden olabilir.

Lavanta, çay ağacı ve papatya yağlarını kullanarak kulağınıza masaj yapabilirsiniz. Bu karşımı kulağınıza pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra hafif ısıtılan zeytinyağını kulağınıza uygulayabilirsiniz. Bu sayede kulağınızı iritasyonlara karşı koruyabilirsiniz.

CEVAP VER