Kolay Yoldan Karın Kası Yapmak

0
8

Karın kası yapmak için daha önce bir çok yoldan bahsetmiştik. Özel spor aletlerinden tutun evde karın kası yöntemlerine kadar bir çok yol.. Tüm bu çalışmaların yanı sıra beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor. Size daha çabuk karın kası yapmanın 6 yolu veriyoruz.

Karın kası yaparken atılması gereken 6 adım;

1. Her gün kahvaltı

Massachusetts Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kahvaltı öğününü es geçenlerin her gün kahvaltı edenlere göre 4,5 kat daha fazla karın bölgesi yağlanması riski altında olduğunu saptadı. Kahvaltı etmeden evden çıkmayın.

2. İlaç yardımı

Multivitaminler krom, B6 ve B12 vitaminleriyle aminoasitleri kasa dönüştürmenize imkan verir. Maryland Üniversitesi araştırmacıları günde 200 miligram krom takviyesi alanların daha fazla kas geliştirdiğini saptadı.

3. Tatlı yasak değil

Yemek sonrası yağsız bir puding yiyin. ABD’deki Center For Human Nutrition enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tatlı yemek beyninize yemeğin bittiğine dair bir mesaj yolluyor. Bu da sizin yemekten bir saat sonra abur cubur yemenizin önüne geçiyor.

4. Mutfağa girin

ABD Ziraat Bakanlığı (USDA) tarafından yapılan bir araştırmaya göre kendi yemeğini evde hazırlayan erkekler, dışarıdan sipariş verenlere nazaran günde 500 kalori daha az alıyorlar.

5. Baklavalara koşun

Yağ kaybetmek için koşmanız da gerekiyor. Ancak bunu doğru formda yapmanız oldukça önemli. Arizona’daki Athletes Performance’tan Antrenör Craig Friedman “Koşarken gövdenizi düz tutun, omuzlarınızı geri alın ve ayaklarınızı daha fazla havaya kaldırın.” diyor.

6. Kış uykusuna yatmayın

Massachusetts Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre insanlar en az kış aylarında antrenman yapıyorlar. En çok yine bu mevsimde yemek yiyorlar. Siz bu çoğunluğa dahil olmamak için yaz aylarında da kışın da aynı şekilde çalışmaya devam edin ve beslenin.

CEVAP VER