Kız Arkadaşınızın Ailesi İle Tanışırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor

0
11

Sevgilinizin ailesi ile tanışma zamanı geldi. Onlara karşı nasıl bir tutum izlemeniz gerektiğini ve nelere önem vermeniz gerektiğini bu yazımızda anlatıyoruz. Tüm hazırlık süreçlerine dair bilgiler içeren bu yazımızı okuyun ve tüm maddeleri uygulayın. Tüm erkeklerin bunları bilmesi gerekiyor. Olumlu bir izlenim bırakmak için yapmanız gerekenlere gelelim.

Kız arkadaşımın ailesi ile tanışırken nelere dikkat etmeliyim?

1) Ödevinizi Önceden Yapın

Her kız farklıdır ve her kızın ailesi de farklıdır, dolayısıyla beklentilerin de farklı olacağı unutulmamalıdır. İlk önce kız arkadaşınızdan ailesi hakkında bilgi almalısınız, beklentilerinin ne olduğunu öğrenmelisiniz. Kız arkadaşınızla görüşmeden başkalarından aldığınız taktikler ve öneriler korkutucu bir şekilde geri tepebilir.

* Partnerinizden ailesi hakkında olabildiğince çok bilgi edinmeye çalışın. Geçinmek için neler yapmalıyım? Herhangi bir ortak ilgi alanımız var mı? Son zamanlarda tatile gittiler mi? Yasaklı olan, konuşmamam gereken konular var mı? Bu tarz sınırlar varsa kız arkadaşınızdan sizi önceden bilgilendirmesini isteyin.

* En zor soruları tahmin edebiliyoruz. Bu soruların neler olabileceğiniz az çok siz de biliyorsunuz: Gelecekle ilgili yani kariyer ve finans durumunuzla ilgili öngörüleriniz, kızlarına hayatınızda nasıl bir yer açtığınız, yani evlenme niyetinde misiniz ve inancınız, aileniz, eğitim durumunuz gibi diğer konular noktasında ağzınızın aranmasına hazır olun. Bu sorulara karşılık önceden tasarladığınız sorumluluk sahibi birine uygun ustaca cevaplar hazırlayın. Ve aşağıdaki uyarıları dikkate alın.

* Olmuşsa eğer, geçmişteki erkek arkadaşlarıylakıyaslandığınızda nasıl görüneceğinizi göz önünde bulundurun. Kız arkadaşınızdan geçmişteki erkek arkadaşlarına karşı, ailesinin nasıl tepkiler verdiğiniöğrenin. Veya onları sevip sevmediklerini sorun. Bu tarz sorularla onların nelerden hoşlanmadıkları konusunda pek çok şey öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ailesinin kızları için düşündükleri mükemmel bir adam

figürü olduğu gerçeğini de keşfetmek durumunda kalabilirsiniz, böylece onların standartlarının altında olduğunuzu bilirsiniz ve görüşmeniz sizin tarafınızdan bir hayal kırıklığıyla son bulmaz.

2) Etkileyici Giyinin

Çok sıradışı bir aile olmadıkça, ucuz bir hediye alarak veya yırtık kot pantolon üzerine basit bir tişört giyerek tanışmaya gelmiş birini hiçbir aile saygıyla karşılamaz. Bu bir takım elbise giymeniz gerektiği anlamına da gelmiyor tabii ki, spor bir gömlek ve yakalı bir tişörtle şık görünebilirsiniz. Şık ve içinde kendinizi rahat hissedebileceğiniz, çok dar veya çok bol olmayan, temiz ve düzgün bir kıyafet seçtiğinizden emin olun. Saçınızı yeni kestirmiş olun ve tırnakalrınızı düzeltin. Ayrıca kıyafet seçiminizi önce sevgilinize danışın; çünkü bu durumda en iyisini o bilir.

3) Zamanında Orada Olun

Arabayla gidiyorsanız, vardığınızda müziğin sesi çok açık olmasın ve dinlediğiniz şarkılara da dikkat edin. Onlar kendilene uygun gelmediğiniz için sizi onaylamayabilir. Arabanızı evlerinin önüne düzgün şekilde park edin ve kapılarını kilitleyin.

4) Özgüvenli Davranın

Babasının elini korkakça değil güçlü bir şekilde sıkın. Gevşek yapılan bir tokalaşma vücut dilinde, ben sizin kızınıza özen gösteremem mesajı verebilir. İş hayatında bile geçerli olan bir kuraldır bu, tokalaşmada kendinizden emin olduğunuzu göstermek adına ne çok gevşek ne de çok sıkı tutmalısınız uzatılan eli. Anneler için ise en uygun selam yöntemi tokalaşmanın yanı sıra öpmektir. Ancak siz yine de tokalaştıktan sonraki hamleyi anneye bırakın. Bazı anneler kendini geriye çekip araya mesafe koyar, bazıları akciğerlerinizdeki tüm nefesi tüketircesine sarılır, bazıları da yanaklarınıza duş aldıracak şekilde sizi öpebilir. Bu konu hakkında da önceden kız arkadaşınızdan bilgi alabilirsiniz. Onun yönlendirmeleriyle hareket edebilirsiniz. Sizi sadece bu annem ve babam sözleriyle tanıştırıp isimlerini söylemese bile, isimlerini öğrenene kadar onlara, saygı gereği bay ve bayan diyerek hitap edin. Onlarla tanıştığınız için mutlu olduğunuzu söyleyin ve sizi evlerine davet ettikleri için teşekkür edin.

5) İyi Bir Konuşma Yapın

Bu toplantıdaki herkesin ortak konularına değinin. Konuşma sanatında beceriniz varsa, hemen her fırsatta özellikle anneyi yumuşatmak için bu yeteneğinizi sergileyin. Konuşmanızın içinde anektodlar kullanın ve zamanlaması iyi, ortama uygun espriler yapın. Varsa geçmiş deneyimlerinizi düşünün, eski kız arkadaşınış ve ailesiyle yaşadıklarınızdan tecrübeler çıkarın kafanızda. Ağır veya tartışmaya açık konulardan kaçının. Ama her şeye evet diyen insanlardan da olmayın. Size sorulan sorulara dürüstçe cevap verin. Görüşmenin herhangi bir noktasında tıkanırsanız, sevgilinizin nasıl bir çocuk olduğu hakkında sorular sorun. Bu iyi bir taktiktir, ebeveynlere onları önemsediğinizi hissettirir.

6) Kızlarına İyi Davranın

Partnerinize karşı ekstra dikkatli olun. Yemeğe otururken sandalyesini tutun, içeceğini doldurun, geçeceği zaman kapıyı açın ve onu önden buyur edin ve bunun gibi şeyler. Ayrıca ailesinin yanında kız arkadaşınıza çok sevgi göstermeniz veya elinizi sürekli omzuna atmanız hoş karşılanmaz. Hakkınızda yanlış düşüncelere kapılmalarını istemiyorsanız mesafeli davranmalısınız.

7) Soru Yağmuruna Hazırlıklı Olun

İlk görüşmede gururlu davranmak isteyebilirler ve başlarda çok zor sorular sormazlar; ancak sonlara doğru sohbetin gelişmesiyle bir soru yağmuruna tutulabilirsiniz. Eğer burada yazdığımız önlemleri uyguladıysanız bu sorulara da önceden hazırlanmış olmanız gerekir. “En son ne zaman…”, “Hiç….yaptınız mı?” “Suç işlediniz mi?” tarzında sorularla karşılaştığınızda olumlu bir tavır takınmanız çok önemlidir. Bu yüzden gururunuzu bir kenara bırakın ve bazen mütevazi davranmanız gerektiği konusundaki uyarılarımızı dikkate alın. Bu görüşmenin sonunda muhtemelen kendinizi dayak yemiş gibi hissedeceksiniz; ama doğru bir şekilde bu zamanı tamamlayabilirseniz, etkisi de kısa sürede geçecektir. Ancak iyi gitmediyse, aile acil durum önlemleri almaya kalkabilir ve birden kız arkadaşınız akşamları dışarı çıkmak için izin alamaz hale gelebilir.

8) Vedalaşma

El sıkışma, sarılma ya da neyi uygun görüyorsanız onu yapın. Bolca teşekkür edin ve gülümseyin. Bu görüşmede yaşanan bütün gerginliklerin giderilmesinin en etkili yolu. Size verdikleri cevapları, bakışlarını iyi analiz edin, sonrasında bunların iyiye mi yoksa kötüye mi işaret olduklarını düşünmek için çok zamanınız olacak.

9) Geriye Bakmayın

Bir kez kapıdan çıktıysanız geri dönüp bakmak konusunda kendinizi zorunlu hissetmeyin. Gözden kayboluncaya kadar ailesinin sizi izlediğini bilmenin gerginliğini yaşıyor olacaksınız çünkü. Arabaya ulaştığınızda kilitli bıraktığınızı belli edecek şekilde önce kilidi sonra kapıyı açın. Durumunuzu sallantıda hissediyorsanız arkanızı dönün ve yüzünüzde bir gülümseyle koltuğunuza geçip kapınızı kapatın. Öncelikle emniyet kemerinizi arkaya atmayın, takın. Aksi taktirde bu dikkatten kaçmayabilir ve babanın yüzü düşebilir. Son olarak yapmanız gereken de onların görüş alanından çıkana kadar sakince arabanızı kullanmak. Bundan sonra sevgilinizin ailesi tarafından onay alıp almadığınızı öğrenmek için kaygılanmaya başlayabilirsiniz. Umarım her şey yolunda gider, ve istediğiniz mutlu sona ulaşırsınız.

CEVAP VER