Kim Daha Komik?

Erkekler mi yoksa kadınlar mı daha komiktir? Sorunun yanıtı tahmin edebileceğiniz gibi ‘erkekler’. Bunun sebebi ise tamamen testosteron..

Kadınlar genellikle bu tip durumlarda cesaretlendirme ve yorum yapma rolünü oynarlar. Dikkat edin; bunu hergün iş yerinde, markette, arkadaş arasında yaşarız. Fakat, bu sosyal durumun aslında hormonal kaynaklı olduğunu düşünmeyiz.

Kadın “espriseverler” ise daha naif içerikli espriler yapıyor ve erkeklere göre daha az komedyenliğe soyunuyorlar. Erkekler, esprilerinde başkasına takılmayı daha çok seviyor. Bunun sebebi; genellikle testosteron hormonunun erkeklerin bünyesinde neden olduğu asabiyet. Espriler sayesinde erkekler bu asabiyeti yavaş yavaş ve daha zararsız bir şekilde bünyelerinden atıyorlar.

Erkeklerin yaşı arttıkça, erkeklik hormonunun sebep olduğu bu agresyondan daha kolay kurtulma yolları buluyorlar; trafikte arabanın camından bağırmak gibi… Ama, daha karmaşık ve akıl oyunları içeren espriler yapmak onlara toplumda ve kadınlar arasında daha fazla puan kazandırıp, cazibelerini arttırıyor.

CEVAP VER