Kar Lastiği Olmayan Trafiğe Çıkamayacak

0
19
kar lastiği
Kar lastiği olmayana Bolu Dağı yasak.

kar lastiği

Geçtiğimiz yıl çok tartışılan kış lastiği uygulamasında tarih yaklaştı. Geçen yıl yürürlüğe giren yönetmelik sebebiyle, 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma mecburiyeti uygulanacak. Uygulama ile kış lastiği olmayan yolcu ve eşya taşıyan ticari araçların Bolu Dağı’ndan geçişi engellenecek. Böylece kış şartlarına uygun lastik kullanmadığı için yolda kalan ve ulaşımı olumsuz yönde etkileyen araçların sebep olduğu yol kapanmaları en aza indirilecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın aldığı bu karar doğrultusunda geçen yıl uygulama yapılmıştı. Bu yıl alınacak tedbirlerle ilgili ise toplantı yapıldı.

KIŞ TEDBİRLERİ KONUŞULDU

Bolu ve Düzce valilikleri tarafından düzenlenen 2013-2014 Yılı Kış Tedbirleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Koordinasyon Toplantısı, Bolu Dağı Polis Evi’nde yapıldı. Toplantıya Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile DüzceValisi Ali İhsan Su ile her iki ilin emniyet ve jandarma yetkilileri katıldı. Toplantıda kış ayları öncesi Bolu Dağı’nın D-100 Karayolu bölümü ve Tünel istikametinde alınacak önlemler konuşuldu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, “Milletimize düzgün hizmet yapabilme açısından bu sene de personelimizden tam konsantrasyon bekliyoruz. Geçen sene ilimizde kar lastiğini mecbur tutmuştuk Çok faydasını görmüştük. Bu sene de kış lastiği olmayan araçların trafiğe çıkmasını yasaklayacağız. Kardan dolayı hiç yol kapanmasın istiyoruz ama ister istemez tek tekerlekli TIR’lardan kayanlar oluyor. Yarım saat kesilme olabiliyor. Bu sene yine arkadaşlarımızdan onu rica edeceğiz. Özel idareler, karayolları, emniyet ve jandarma ekipleri üstün bir işbirliği ve performans gösteriyorlar. Bunu bu sene de göstermek zorundayız. Kış lastiği olmayan araçların trafiğe çıkmasını yasaklayacağız” ifadelerini kaydetti.
Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

CEVAP VER