Kadınların Vücut Dili

0
9

 

 

Erkeklerin bu dünyada yapmakta en çok zorlandıkları ve bu konuda çoğu zaman başarısız oldukları tek şey kadınları anlamaktır. Açıkcası ben bu konuda suçun erkeklerde olduğunu düşünmüyorum çünkü erkek her zaman anlamak ister kadın ise hiç bir şey yapmadan her şeyin kendiliğinden oluşmasını ister, erkeğin her şeyi kendiliğin den anlamasını ister. Ve bu konuda erkeklere hiç yardımcı olmazlar. Biz de erkekgozuyle.com ‘un editörleri olarak biz erkekler için bayanları vücut dillerine göre nasıl anlayabileceğimizi araştırdık.Bu sayede bayanlardan hep bir adım önde olabileceğiz 🙂

Vücut dili esasları

Bayanlar düşünmeden bir erkeğe olan ilgilerini fiziksel ipuçlarıyla belli ederler. Çok az ilgilendiğinizi belirten en bilindik işaretler saçı savurmak, saçı kıvırmak ve bacak bacak üstüne atmaktır. Bir bayan saçlarını savuruyorsa karşısındaki erkeğe heyecanlı olduğu mesajını veriyordur. Ve erkek eğer heyecanlanıyorsa ‘benimle ilgileniyordur’ diye düşünür. Bunun yanısıra, saç savurma, bacak bacak üstüne atmak gibi kendiniz ile övündüğünüzü gösteren bir harekettir. İlgi çekmenin veya ferrei olduğunuzu göstermenin bir yoludur. Fakat karşı tarafa güçlü mesajlar ileten bir çok yol vardır.

Göz teması 

İnsanların bağlanması için gereken ilk yol göz temasıdır. İki taraftan biri bir kelime söylediğinde bile gözler birbirlerine mesajı iletmiş olurlar. Bir erkeğin gözlerine derin bir şekilde bakarsanız, ona odadaki en etkileyici kişi olduğu mesajını verirsiniz. Aslında gözlerine kilitlenirseniz gözlerinizle odadaki tek insanın o olduğunu söylersiniz.

Kollarınızı kavuşturmak

Bir bayan kollarını göğsünde kavuşturuyorsa bir erkeğe bu hareket birçok şey ifade edebilir. Korunmasız bir canavar olduğunuzu ya da kurttan kurtulmaya ihtiyacı olan küçük bir kuzu olduğunuzu anlayabilirler. Ama kollarınızı kavuşturmanız karşınızdaki erkeğe ondan hiç hoşlanmadığınızı ve onun gitmesinin en büyük dileğiniz olduğunu da gösterebilir. Ayrıca kollarınızın göğsünüzde birleşmesi ilginin göğüslerinize çekilmesine de sebep olur.

Ona doğru eğilmek

En genel tipi karşınızda oturan erkeğe doğru eğilmektir. Bu hareket ilgi ve kabul etmeyi gösterir. Kısaca, bu hareket onun en komik, en şirin ve bu dünyadaki en büyüleyici varlık olduğunu gösterir.

Kendinizi onun kucağına doğru giderken bulursanız, derin bir nefes alın ve birkaç dakika elleriniz bacaklarınızda oturun.

Eğer eğildikten sonra ondan uzaklaşırsanız ona ondan nefret ettiğinizi yada ondan ne kadar etkilendiğinizi belli etmemeye çalıştığınızı göstermiş olursunuz.

Bacak bacak üstüne atmak

Bu hareket heyecanlı ve kışkırtıcı bir hareket olarak algılanır. Birçok insan istekli olduğunda istem dışı bacak bacak üzerine atar. Ferrei yönünüzü göstermek için ya da dikkati bacağınıza çekmek için bacak bacak üstüne atıyorsanız bu ondan çok etkilendiğinizi gösterir. Bu hareketi yapmayı bırakmazsanız yine bu hareket istemdışı olarak karşınızdaki erkeğe onu ne kadar istediğiniz gösterir. Muhtemelen ona bu kadar güç vermek istemezsiniz. Eğer onu ne kadar istediğinizi anlarsa bütün ipler onun eline geçmiş olur ve bunu istemezsiniz. Onunla ilgili birşey kıvranmanıza neden oluyorsa kalkın, yürüyüş yapın veya evinize gidip soğuk bir duş alın.

Saçınızı kıvırmak

Saçınızla oynamanız heyecanlı olduğunuz göstergesidir. Kendinizi bu hareketi yaparken buluyorsanız kendinize bir dakika verin ve neden bu kadar heyecanlandığınızı düşünün. Çok yakışıklı olduğu için mi? Çok zeki olduğu için mi? yoksa onun yatakta nasıl olduğunu düşünmekten kendinizi alıkoyamıyor musunuz? Bütün bu sorularınızı sonraya bırakın.

Saçlarınızı kıvırmanız aynı zamanda eğlenceli bir harekettir. Uzun saçlı bayanlar saçlarıyla oynarlar. Saçlar ferreidir ve erkeklerin ilgisini çeker. Ama bazı erkekler saçlarıyla oynayan bayanlardan etkilenmezler. Bunun ferrei olmadığını ve onların saçlarıyla oynamalarından hoşlanmadıklarını düşünürler.

Dudak yalamak

Bu tamamen psikolojiktir. Eğer bir erkeğin yanında dudaklarınız yalıyorsanız bu ondan çok etkilendiğinizi gösterir. Dudak yalamak karşınızdakine ilgi duyduğunuzu gösterir. Doğru şekilde yapılırsa bu çok ferrei ve aleni bir vücut dilidir. Bahsettiğimiz diliniz yardımıyla yavaş ve ihtiraslı bir şekilde dudaklarınız yalamanız. Bu hareketi bir uyarıyı göz önünde bulundurarak yapın. Flört ettiğiniz kişi bu hareketi yaptığınızda onunla yatmak istediğinizi düşünecektir. Belki de bunu yapacaksınız. O zaman bu iki tarafın da birbiri ile ilgilendiğini gösterir.

Genişleyen burun delikleri

Vücut dilleri içindeki hareketlerin annesidir. Ferre isteğin reddedilemez bir sinyalidir. Eğer konuştuğunuz erkeğin burun delikleri genişliyorsa bu sizi istediğini gösterir. Aynı şey tersi için de geçerlidir.

CEVAP VER