Kadınlar Neden Çok Konuşuyor?

0
9
neden kadınlar erkeklerdan daha çok konuşuyor

neden kadınlar erkeklerdan daha çok konuşuyorHep söylenir ya hani kadınlar erkeklerden daha fazla konuşuyor diye. Hani sürekli bunu reddeder kadınlar. Artık reddedemeyecekler çünkü bilimsel olarak da kanıtlandı.Kabul edin artık bizden daha çok konuşuyorsunuz. Araştırmanın sonuçları ve detaylarını hemen vermek istiyoruz.

Araştırmaya göre, kadınlar ortalama olarak günde 20 bin kelime sarf ediyor. Yani kadınlar erkeklerden günde 13 bin kelime fazla konuşuyor.
Psikiyatr Luan Brizendine, ‘The Female Mind’ (Kadın Zihni) adlı kitabında, kadınların ayrıca daha hızlı konuştuklarını, konuşmak için daha çok beyin hücresi kullandıklarını yazdı.
Yazar, kadınların erkeklerden daha konuşkan olmasının nedenini, kadın ve erkek beyinlerindeki kalıtsal farklılıklara bağladı.
Brizendine, bu farklılığın, erkeklik hormonu testosteronun gelişmekte olan erkek beynini biçimlendirdiği ana karnına dayandığını belirtiyor.
‘Erkeklerin bu özelliklerinin yararı da yok değil’ diyen yazar, testosteronun beynin duymayla ilgili bölümünü de küçülttüğünü, bunun da erkekleri eşlerinin sözlerine ‘sağır’ kıldığını savunuyor.
Erkek beyninde konuşma ve duygusal alandaki bu zayıflık bir yana, iş ferreye gelince erkek beyninin kadınlardan daha iyi çalıştığını ortaya çıkaran Dr. Brizendine, erkek beyninin ferrede ilgili bölümünün kadınlarınkinin iki katı fazla büyük olduğunu yazdı.

CEVAP VER