Infiniti Etherea

0
8

Tam bir tasarım harikası. Infiniti ‘nin tasarımcıları bu modeli üretirken hayal güclerini fazlasıyla zorlamışlar.Ve ortaya bu mükemmel araç Infiniti Etherea ortaya çıkmış.

Infiniti’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni Etherea konsepti ile, 2014’te üretime geçecek yeni, şık, ön tekerlekten çekişli bir coupe-hatchback’in ön izlemesini sunacak.

Otomobil şirketin daha önceki Essence konseptinden bazı stil fikirleri (hilal şeklindeki C sütunları gibi) almış, yeni ön ve arka far kümeleri Infiniti’nin yeni tasarım dilinin ön görünümünü sunuyor. Bu tasarım dili şirketin yeni G serisi model yelpazesinde kullanılacak.Infiniti otomobilin genç müşteriler için yeni bir lüks tipi sunduğunu söylüyor. Infiniti’nin küresel iş biriminin başkanı Toru Saito, “Bu tipik muhafazakar ve geleneksel lüks otomobilin daha küçük bir versiyonundan ibaret,” diye konuştu.Infiniti bu 4,4 metre uzunluğundaki son derece stilize konseptin arttırılmış sürüş yüksekliği ve büyük karbon fiber trimli jantları sayesinde coupe, salon, hatchack ve crossover tarzlarının özelliklerini “heykelsi, neredeyse tek hacimli bir biçim halinde” bir araya getirdiğini söylüyor. Yüksek teknolojili Etherea’nın iç kısmında kaliteli Japon malzemeleri kullanılacak.

CEVAP VER