İlkokul Mezunları Ne Zamana Kadar Ehliyet Alabilecek ? Son Tarih

6
8

5 Temmuz 2006 tarihinde yapılan bir düzenleme ile İlkokul mezunlarına ek olarak 5 sene daha süre tanınmıştı. Bu düzenlemeye göre 5 Temmuz 2011 son gün olarak ilkokul mezunları ehliyet alamayacaklar. Yeni bir düzenleme getirilip de bu süre uzatılır mı bilmiyoruz ancak erkekgozuyle.com olarak 5 temmuzdan önce ehliyetinizi almanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bundan önceki yasaklarda, söz konusu yasağın başlayacağı tarihlerde, ilkokul mezunu olup da henüz 18 yaşına gelmiş kişilerin bulunuyor olması, haklı bir gerekçe olarak görülüp bu uygulama uzatılıyordu. Ne var ki en son yapılan uzatılmada, ülkemizde 8 yıllık zorunlu eğitimin başladığı yıl itibari ile yapılan hesaplama sonucunda, Temmuz 2011’den itibaren ülkemizde 18 yaşını doldurmuş herkesin ilköğretim mezunu olacağı, o tarihe kadar sürücü belgesi almamış olan ilkokul mezunlarının ise kendi tercihlerinin bu yönde olduğu varsayılacağı söylenerek, 05 Temmuz 2011 tarihinde hiçbir haklı mazeretin kalmayacağı gerçeği göz önüne alınarak, kanunun bu tarihte kesinlikle uygulamaya başlanacağı söylendi.

6 YORUMLAR

  1. tc vatandaşı olan her insan durumu iyi oldugunda gerektiyinde ehliyet alabilmeli böyle bir kota konulması yanlıştır .zaten kademe kademe ilkokullar.devresi bitiyor.ben şahsım olarak soruyorum.3 gün önce motorbisiklet aldım şimdi şahsım köşebucak trafik polisinden kaçmak zorundamıdır .ilgili krm duyrulur.

  2. ben maddi olarak şuana kadar ehliyet alamadm okuyamdmda aynı zamanda şmdi ben araba aldm hayatm boyunca ehliyet alamazmym bu hakszlk değlde nedir….

  3. e sınfı ehliyetim var önceleri küçük araç kullanıyordum ancak çalıştığım firma büyük araçlara döndü ehliyetim yetersiz kaldı şimdi neyapmam gerekir.yetkilere duyrulur

  4. bu yasayı teklif edene uygulamaya koyanlara yazıklar olsun parası olan ilkokul mezunu milletvekili olabilir fakirse kamyoncu olamaz yasasını teklif eden allah katında bu ayrımcılığın cevabını nasıl verecek allah islah etsin bu yanlışı allah hakkından korkusu olan acilen düzeltsin allahın affını kazansın çoooook büyük günah ılkokul mezununu adam saymamak selamunaleykum…………………..

  5. insanları neden zor durumda bırakıyorsunuz bu ule ıcın hem maddı hem manevı kayıptır ınsanlar ıslerınden dah oluyor bu yuzden lutfen bu sorunu cozun artık

CEVAP VER