İlk Görüşte Aşk Olur Mu ?

0
11
ilk görüşte aşk gerçek mi

ilk görüşte aşk gerçek miAşka dair hiç bir şeyi kesin olarak söylemek mümkün değildir. Bir çok bilinmeyen var aşk hakkında. Aşk için sorulan soruların başında şu yer alır: İlk görüşte aşk gerçek mi? Bu soruya herkesin verebilecek cevabı mutlaka vardır. Kimileri bunun kesinlikle gerçek olduğunu düşünür kimiler ise yalanlar. Eğer gerçek aşkın kokusunu ilk görüşte alabiliyorsanız ne mutlu size. Bu konuda daha önceden de bir takım yazılarımız olmuştu.(Bakınız: ilk görüşte aşk) Şimdiki yazımızda konuya netlik getirmeyi amaçlıyoruz.

İlk görüşte aşk erkekte ve kadında farklı şekillerde başlıyor. En belirgin farklıklardan birisi erkekte ve kadında ilk görüşte aşık olmak için geçen süre oluyor. Bu konuda bir araştırma dahi yapılmış. Bir erkeğin ilk görüşte aşık olması için 8 saniye yetiyorken kadınlarda durum biraz  farklılık arz ediyor. Onların ilk görüşte aşık olmaları için herhangi bir süre tanımlanabilmiş değil.

İlk görüşte aşkın var olduğunu söyleyebiliriz ancak bunun ilerleyen zamanda bir takım problemlere yol açabileceği de ihtimaller arasında yer alıyor. Henüz daha iki kelime sohbet etmeden, bir birinizi tanımadan onu görünce “tamam aradığım kadın bu” demeniz pek doğru bir hareket olmayacaktır. Geri kalan tüm yaşantınızı o küçük ana bağlamak ne derece doğru buna siz karar verin. Elbette ilk görüşte aşık olan ve uzun süre mutlu bir hayat sürenler de var ancak bunların oranı diğer taraftan oldukça az. Hangi tarafta olmak istediğinize iyi karar verin.

İlk görüşte aşık oldum ne yapmalıyım?

İşte o zaman işiniz zor. İlk görüşte aşık olmak iyidir, güzeldir, aklınızı başınızdan alabilir ve ya havalara uçurabilir sizi ama bunu karşı tarafın ne kadar bildiğidir asıl önemli olan. İlerleyen zamanlarda bunun tek taraflı bir heves olduğunu anladığınızda iş işten geçmiş oluyor ve acı çeken siz oluyorsunuz. Bu sebeptendir ki duygularınızı her zaman kontrol etmeniz gerektiğini söylemeliyim. Birbirinizi tanımak için acele etmeyin ve her şeyi akışına bırakın. Sağlam bir temel oluşturmak için yapmanız gereken şey bu.

 

Bu yazının tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanıldığı takdirde hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır. Erkekgozuyle.com

CEVAP VER