İkili İlişkilerde Başarılı Olmak İçin Tüyolar

0
8

İkili ilişkilerde sorun yaşamamak için yapmamanız gereken bazı davranışlar var. Çiftlerin düştükleri bu hatalar, ilişkinin zarar görmesine ve de bitmesine neden oluyor. Sağlam temeller üzerine kurduğunuz bir ilişkide yapmamanız gereken davranışları şimdi size vereceğiz. Daha uzun süren, mutlu bir ilişki için lütfen bunlara önem verin. Erkekgozuyle.com olarak sizlere en doğru bilgileri ulaştırmaya devam edeceğiz.

İkili ilişkilerde hangi davranışları yapmamalıyız?

1) Olumsuz Bakmak 

Partneriniz/Dostunuz yaşadığı olaylar karşısında oldukça hassas olabilir, yorumlarınız onu incitmemeli, gerçeği göstermek adına yarasına tuz basmayın, yapıcı ve olumlu olmaya çalışın. İhtiyacı olan şeyi verin.

2) Dinlemeyi Bilmek

Geçirilen zor ve yorucu bi güne karşılık herkes iyi bir dinleyici ister sıkıntılarını gününü anlatabileceği. İyi bir dinleyici olun, anlattıklarını açmaya daha derinlere inmeye çalışın, rahatlamasını sağlayın.

3) Yargılayıcı Olmak

Kibir, bilmiş hareketler, yargılamak tamamen itici görünmenizi sağlayacaktır. Tavsiye verilecekse bile en azından bunu olabildiğince kibar şekilde aktarmak, alçakgönüllülüğünüzle prim yapmanızı sağlayacaktır.

4) Tartışırken

Evet, tartışmak olağan ve gerekli bir şeydir, bazı insanlar savunmacı bazıları saldırgan olmayı sever, her iki türlü de iyi bir tartışmacı olmayı bilmeyi, insan tipine göre nasıl anlaşabileceğinizi kavramalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

5) Ne Yapacağını Söylemek

Ne yapması gerektiğini söylemek yerine tavsiye vereceğiniz konuda onu ateşlemek veya o konuya ilgisini çekmek daha etkili bir yöntem olacaktır.

6) Önemsememek

Arkadaşınızın davranışlarına veya sizinle paylaştıklarına karşı duyarsız, sessiz kalmamalısınız. Araya soğukluk girmemeli muhabbeti açıcı ve geliştirici olmanızda büyük yarar var.

7) Sabit Fikirleri Bırakın

Herşeyi bilmediğinizin ve bilemeyeceğinizin farkına varmalısınız, daima yeni bilgi paylaşımlarına açık, reddetmeye değil değişmeye gayret göstermek karşınızdakiyle aranızı pozitif yönde etkileyecektir.

8) Şikatetçilik

Şikayet etmek bir nebze doğal karşılanabilir,

ancak kimse etrafında sürekli veya sıkça birşeylerden şikayet eden insanlardan hoşlanmaz. Daha makul tavırlar içinde olmanız gerekiyor.

9) Boş Laflar

Muhabbetinizde ilgi çekmek maksatlı sözde savunduğunuz veya düşündüğünüz ama gerçekleştirmediğiniz sözler söylememeli, karşınızdakinin size karşı olan güvenini sarsmamalısınız.

10) Dinlemek

Sohbet esnasında gözlerinin içine bakmaktan öte onu aktif olarak dinlemeyi bilmelisiniz, reaksiyon vermeli ancak yapmacıklıktan kaçınmalısınız.

CEVAP VER