Hangi Kadınlar Aldatıyor?

0
8

Bir erkek sitesi olarak aldatan kadınların ortak yanlarını konu edinen bir yazı dizisi başlatmayı düşünüyoruz. Tüm erkekleri bilinçlendirmek adına bu girişimde bulunacağız..

Hangi kadınlar aldatıyor? sorusuna her zaman cevap vermeye çalıştık.İlk önce şunu söylemeliyiz ki aldatma potansiyeli en yüksek olan kadın tipi ‘güzel kadın‘. Güzel kadınlar hemcinslerine oranla daha fazla kadınlık hormonu salgılıyor ve daha çok kişi ile birlikte olma isteği duyuyor. Bu kadınların eşlerinden ve ailesinden beklentileri daha yüksek oluyor. Her güzel kadın aldatır demiyoruz. Sadece araştırma sonuçları ışığında bu yorumu yapıyoruz. Şimdi araştırmanın detaylarına geçelim.

ABD’li bilim adamları, güzel kadınların, eşlerini veya sevgilililerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

17 ile 30 yaşları arasındaki kadınlarla yapılan araştırmada tükürük örneği alındı. Teksas Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre güzel kadınlarda kadınlık hormonu östrojenin bir türü olan ’östradiol’ isimli bir hormon buluyor. Bu hormon seviyesinin yüksek olduğu kadınların aldatma riski daha yüksek oluyor.

Ayrıca bu hormonun yüksek olduğu kadınlar, daha fazla partner değiştiriyor. Güzel kadınlar, çevresindeki erkeklerden daha çok ilgi görüyor ve kendilerine güvenleri daha yüksek. Bu yüzden de aldatmaya eğilimli oluyorlar.

Araştırmayı yapan Dr. Kristina Durante, bu hormon seviyesi yüksek olan kadınların sadece çocuklarına daha iyi bir baba ve iyi bir koca değil, daha fazla şey istediğini tespit etti. Bu kadınların standartları yüksek oluyor ve erkeklerden daha yüksek beklentileri bulunuyor. Ayrıca tıpkı erkeklerdeki testesteron hormonu yüksekliği gibi, ferre istekleri daha yüksek oluyor. Araştırma için yaşları 17-30 arasında değişen 58 kadınla yüzyüze görüşüldü ve tükürük örnekleri alındı.

Kaynak: Askmen Türkiye

CEVAP VER