Google’dan Yılbaşına Özel Doodle

0
28
Google yılbaşı doodle
Google yılbaşı doodle

2014 yılının sn gününde Google ziyaretçilerine tahmin edildiği gibi sürpriz yaptı ve yeni doodle’unu yayınladı. Bildiğimiz gibi neredeyse her özel günde özel doodle hazırlayan Google, bu sene de ziyaretçilerine sürpriz yapacağa benziyor.

Google 31 Aralık 2014 Yeni Yıl Doodle’u

Google yılbaşı doodle
Google yılbaşı doodle

Geçtiğimiz aylarda fermuarın mucidini bile unutmayan Google’un, yılbaşına özel doodle’una tıklandığı zaman 2014’ün trend konuları arama sonuçlarında görünüyor.

İşte Türkiye’de 2014’ün trend konuları:

  1. Seçim Sonuçları
  2. Dünya Kupası
  3. Soma
  4. Flappy Bird
  5. Kobani

Ayrıca diğer ülkelerin gündemden düşmeyen konuları da görüntülenebilmekte. 2014 Yılının Trend Olan Konularını Keşfedin bağlantısına tıklandığında ise dizi, film, kişiler, nasıl yapılır, televizyon programları, yemek tarifi, yükselen aramalar ve şarkı gibi kategorilerde sıkça aranan kelimeler görüntülenebiliyor.

Dizilerde Kiraz Mevsimi, filmlerde Recep İvedik 4, kişilerde Nejat İşler, nasıl yapılırda Baklava Nasıl Yapılır?, televizyon programlarında Arkadaşım Hoşgeldin, yemek tarifinde Mercimek Köftesi, yükselen aramalarda Seçim Sonuçları, şarkıda Kalbimin Tek Sahibine – İrem Derici başı çekmiş durumda. Bütün kategorilerde ilk beşte yer alan arama sonuçları sıralanmış ve “daha fazla” bağantısıyla da kalan beş sıralamayı da öğrenmek mümkün. Ayrıca en çok aranan kategorileri sosyal medyada (Facebook, Twitter, Google+) paylaşabiliyorsunuz.

En çok aranan kategoriler sayfasında sadece 2014 yılının değil bunun yanında 2011, 2012, 2013 yıllarının da en çok arananlar kategorileri mevcut. Tabi ki sadece Türkiye’de değil diğer ülkelerde de en çok aranan sorguları görüntüleyebiliyorsunuz.

Google en çok arananlar
Google en çok arananlar

[related-posts posttype=post]

CEVAP VER