+ Editörün SeçtikleriTeknoloji

Google Fotoğraflar ile Sınırsız Fotoğraf Yedekleyin!

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’un bünyesindeki faydalı uygulamalardan biri olan Google Fotoğraflar ile sınırsız fotoğraf yedekleme yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

iOS, Android, Windows gibi birçok platformda kullanılabilen Google Fotoğraflar uygulaması, fotoğraf ve video alanında sayısız kolaylık sağlıyor. Ücretsiz Sınırsız Depolama seçeneği, size yüksek kalitede fotoğraf ve video yedekleme seçeneği sunuyor.

Günümüzde taşınabilir harddisklere verilerimizi sığdıramıyoruz. Müzikler, videolar, filmler, ses kayıtları derken bir de bakmışsınız o gigabytelarca alandan size kalan megabaytlar. Hal böyle olunca Google da duruma el attı.

GPS teknolojisi artık hayatımızın her alanında bizlere yardımcı. Fotoğraflarınıza eklenen GPS Konum bilgisiyle fotoğraflarınız, çekilen yerlere göre kategorize ediliyor. Tabii sadece bununla kalmıyor, tarih, fotoğraf türü gibi birçok özelliğe göre de fotoğraflarınız otomatik olarak kategorize ediliyor. Uygulamaya giriş yaptığınızda size arama önerileri sunuluyor ve ummadığınız anda geçmişe dönüveriyorsunuz.

Kolaylıklar yukarıdakilerle de bitmiyor. Günümüzde paylaşımın çılgınca yapıldığı da göz önüne alınarak fotoğraf-video paylaşmanın da basite indirgendiği bir uygulamadan da bahsediyoruz.

Uygulamada albümler oluşturup asistan menüsünde otomatik oluşturulan kolajlara da erişebiliyorsunuz.

Depolama alanlarının yetmediği bir zamanda böylesine verimli bir hizmet, kullanıcılar için bulunmaz bir nimet.

Az önce bahsettiğimiz GPS Konum bilgisinin fotoğraflara eklenmesinin güvenlik açısından sıkıntılar doğurabileceği de düşünülerek fotoğraf paylaşımında konum bilgisini kapatma opsiyonu da kullanıcılara sunulmuş. Tabii Google’un konum bilgilerini sunucularında tutması sizin açınızdan sorun teşkil etmiyorsa sıkıntı yok. :)

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı