Giysilerinizin Renkleri, Hakkınızda Neler Söylüyor?

0
11

Genelde kadınlar giyim kuşamına önem verdikleri için bu tarz renk uyumlarına kadınlar dikkat ediyor.
Ancak son dönemlerde de erkekler bu tarz giyimlere dikkat etmeye başladı. Bu yüzden bizde
erkekgozuyle.com olarak renk uyumunun neleri yansıttığını sizin için araştırdık.

 

Kırmızı

Kırmızı, dikkat çekici olmasının yanı sıra gücü ve dominantlığı simgeler. Kalabalıklar içindeyken dahi sizi fark edilir kılacak güçtedir. Farklı olmak istediğinizde ya da bir şey ifade edeceğinizde kırmızının hükmetme gücünden kesinlikle yararlanarak bu renkte giysiler giymeyi denemelisiniz. Kırmızı v yaka kazaklar ve rüzgarlıklar iyi birer seçim olabilir.

Pembe

Şeftali tonları ve pembe renk neşeli, bir o kadar da sağlıklı görünmenizi sağlar. Ancak bu açıklamaların geçerliliğinin kişiden kişiye değiştiğini unutmayın. Bu yüzden size enerji ve neşe katsa da sadece pembe bir kazak giydiniz diye sağlıklı görüneceğinizi düşünmemenizde fayda var.

Siyah

Şüphesiz moda dünyasının en gözde rengi siyahtır. Bu renkte kıyafetleri tercih eden bir erkek otoriter, şık ve güçlü görünecektir. Siyah giymekten kaçınmayın; ama her zaman sadece siyah da giyinmeyin.

Beyaz

Beyaz doğruluğun rengi olarak bilinir. Beyaz giysiler size oldukça temiz bir görüntü kazandıracaktır. Aynı zamanda yüksek sosyal statü simgesidir. Yaz ayları için beyaz bir pantolon, trendi bir ceket tavsiyelerimiz arasındadır.

Mavi

Mavi renkte giyinmeniz sizi güvenilir ve sıcak biri olarak gösterir. Aynı zamanda mavi kıyafetleriniz içinde daha ciddi ve entelektüel görünebilirsiniz. Tıpkı siyah gibi, hemen hemen bütün mavi renkteki giysiler ve aksesuarlar hem harika görünür hem de her şeyle kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Sarı

Sarı, görsel olarak oldukça uyarıcı ve dikkat çekici bir renktir. İyimserliğin yanında tedirginliği ve atikliği ifade eder. Gardırobunuzda sarı renk trençkotlarla ve artık bir klasik haline gelen sarı yağmur çizmelerine çekinmeden yer verebilirsiniz.

Bordo

Bordo renkte giysiler tutkuyu ifade eder. Buna ek olarak yüksek statü ve lüksün simgesidir. Bu renkteki gösterişli, bağcıklı ayakkabıları ve buna uyumlu olan deri kemerleri tercih edebilirsiniz.

Yeşil

Bu renkte giydiğiniz kıyafetler sizi hem rahat hem de sevecen gösterecektir. Yeşil paranın rengi olduğundan akla zenginliği de getirmesi mümkün. Yeşil bir rüzgarlık ya da koyu yeşil v yaka yün bir kazak üzerinizde harika duracaktır.

Kahverengi

Kahverengi giysiler resmiyetten uzak bir görüntü çizmenize neden olur. Fakat güvenilirliği ve sıcakkanlılığı ifade eder. Çoğu kahverengi giysi ya da aksesuar yeniliğini koruduğu sürece üzerinizde zarif duracaktır. Kahverengi pantolonlar, tıpkı siyah gibi kırmızıdan beje kadar giyeceğiniz pek çok renkle kolaylıkla uyum sağlar.

Gri

Gri giysileriniz ve aksesuarlarınız sizi hem şık gösterir, hem de size entelektüel bir hava katar. Diğer renklerle kolaylıkla uyum sağlayabilen bir renk olan grinin birçok kıyafette son derece iyi göründüğünü söylemeye gerek yok.

CEVAP VER