Fit Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

0
14

Her erkek güzel kaslı bir vücuda sahip olmak ister.Ama bugun için çoğunun spor solanlarına gidecek vakti yoktur.Yada spor salonuna gitmeye üşeniriz.Erkekgozuyle.com editörleri olarak sizler için falza uğraşmadan nasıl fit kalbileceğinizi araştırdık.İşte fit görünmek için yapılması gerekenler;

Fit görünmek adına yapıcağımız ilk şey beslenmemizi düzenlemek.

İnsanlar günlük kalori ihtiyacını karşılamak adına beslenirler. Bu beslenme sonucu alınan kalorinin bir eşik değeri var.

Bu değerin altında veya çok fazla üstünde beslenmek sağlıklı değil. Erkekler için örnek vericek olursak kas yapıları ve metabolizmaları bayanlara göre daha aktif olduğu için dışarıdan alması gereken kalori miktarıda fazla.

Bir erkeğin bir gün içerisinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere en az 3 öğünü bu öğünler arasında da meyveler ve hafif besinlerle metabolizma hızını korumak adına 3 de ara öğünü olmalı.

Ana öğünlerde protein ağırlıklı besinleri ögünlere göre tercih edilmeli. Fit bir vücutta önemli olan minimum yağ maximum kas.

Beslenirken yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durun. Özellikle kızartma ve beyaz ekmekten. Bunun yerine lifli kepek ekmekleri tercih edin. Sebze ağırlıklı yiyecekler tercih edin.

Fit görünmek için beslenmenin yanı sıra sportif aktivitelere de yer vermek gerekiyor.

Ağır sporlar vücudumuza zarar verebileceğinden dolayı bu tür sporlardan uzak durmakta yarar var.

Fit bir vücuda sahip olmanın en keyifli yolu yüzmek. Yüzerken vücudumuzdaki bütün kaslar çalışır. Düzenli yüzme sporu ile orta vadede istenilen düzgün bir fiziğe sahip olmak mümkün.

Bunun yanında spor salonlarına da gidilebilir. Salonlarda profesyonel eğitmenler gözetiminde yağ oranınızı ve vücut kütlenizi ölçerek size en uygun spor programını uygulayarak da fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Tüm bunlara vaktiniz yoksa evde spor seçeneğini de deneyebilirsiniz. Kendinize basit bir program hazırlayın.Uygun fiyata satılan spor aletleri ile başlayın. Başta geliştirmek istediğinizin vücut bölgenizi seçin.

Örneğin karın ve göğüs kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız şınav ve mekik hareketleri bu bölgede ki kasları çalıştırdığından, her geçen gün artarak giden bir programla daha sıkı karın ya da göğüse sahip olabilirsiniz.

Bisiklet, koşu gibi sporlarda vücudunuzda ki yağların yakılmasında ve bacak kasları gelişmesinde etkilidir.

CEVAP VER